REGARDE LES HOMMES TOMBER – Ascension (CD-2020, Season of Mist)

REGARDE LES HOMMES TOMBER jsou skrytým klenotem francouzské blackmetalové scény, jejíž současná košatost je celosvětově nedostižná. Nicméně tito skvělí hudebníci způsobili rozruch už pět let starým počinem „Exile“, který se nesl na vlnách moderního post-black metalu, a to v součinnosti s prvky sludge a hard coru. Zkrátka brutální a TOTÁLNÍ pestrost, ovšem bez okolků a zbytečných kompromisů. Přiznám se, že právě album „Exile“ mám opravdu velice rád, už jen pro jeho zvukovou jadrnost. Stačí pár vteřin a člověk má hned husí kůži…

Na avizované album „Ascension“ jsem se proto velice těšil. Kapela měla dost dlouhou dobu na to, aby vytvořila hodnotného pokračovatele, a to s proslulou vydavatelskou firmou v zádech. Přátelé, co Vám budu vyprávět, všechno klaplo i tentokrát. RLHT naprosto svojským způsobem navazují na přetrženou nit a k tomu všemu přidávají ještě něco k dobru. Novinka sice není zdaleka tak „černá“, ovšem po skladatelské stránce je ještě o něco důmyslnější. Atraktivitu bych ovšem nikterak nezaměňoval slovem „poddajnost“, neboť i tentokrát si nahrávka najde spíše náročnějšího posluchače. Je ale pravda, že „Ascension“ bude svým způsobem nahrávka nejpřístupnější, toto bych podepsal.

Primárně jde hlavně o to, že se v nových skladbách vyskytuje něco málo pomalejších pasáží a celá řada těch střednětempých. Další novum je pak opřeno o mnohem větší pestrost, co se týče vokálů. Tento aspekt tvorbu Francouzů katapultuje do vod doposud neprozkoumaných, a z mého pohledu je toto rozhodně dobře. REGARDE LES HOMMES TOMBER ukazují, že jsou schopni vývoje, ale zároveň velmi ochotně ohýbají black metal dle svého přirozeného know-how. Precizní hráčské výkony, znovu naprosto uchvacující zvuk, to už jsou jen „pouhé“ potvrzující detaily, se kterými bylo už tak nějak počítáno. Je to takové trochu ošklivé rýpnutí, nicméně ho berte spíše jako podtržení kvalit REGARDE LES HOMMES TOMBER. Ti sice nemají stále takové jméno ve srovnání s mnohými dalšími, ovšem už hezky dlouho patří k absolutní špičce výše pojmenovaného žánru. Jedna z příjemných náplastí na koronavirovou „ne-náladu“.

Skladby: L’ascension, A New Order, The Renegade Son, The Crowning, Stellar Cross, La tentation, Au bord du gouffre.

Sestava: T.C. – vokály; J.J.S. – kytara; A.M. – kytara; A.B. – baskytara; R.R. – bicí.

Rozhovor z REGARDE LES HOMMES TOMBER z roku 2015: https://rumzine.com/regarde-les-hommes-tomber

ALL

https://www.facebook.com/rlhtband

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *