OLYMPIC Pálí tvář! První klip k  albu Kaťata zaujme stylem i tajuplnou atmosférou

Podzimní albová novinka legendárních OLYMPIC „Kaťata“ pořádně zarezonovala u fanoušků i v médiích. Nový klávesák Pavel Březina, kontroverzní obal, živelná rocková energie i často provokativní texty na hraně – to vše vzbudilo možná až nečekanou pozornost okolo jednáctky nových písní formace vedené Petrem Jandou, která i přes koronavirové komplikace stále hýří aktivitou. Aktuálně to dokazuje i vůbec první videoklip k albu Kaťata, který vznikl v režii Mejly Basela ke skladbě „Pálím tvář“.

„Klipy nám moc nejdou, ale tenhle je fakt parádní,“ komentuje lakonicky, ale naprosto upřímně a výstižně frontman Petr Janda klipovou novinku, která je inspirována románem Obraz Doriana Graye a zaujme minimalistickým, ale o to stylovějším atmosférickým zpracováním.

„Splnil se mi další sen, když jsem mohl natočit videoklip jedné z kapel, která mě ovlivnila. Jsem sám muzikant a mám obrovský respekt vůči Olympicu a vůči Petrově osobě a bylo super, že mě vzal. Jsem poctěn, že se klip Petrovi líbí, a je to pro mne velké vyznamenání,“ komentuje spolupráci na klipu režisér Mejla Basel a dodává, „Petr mě oslovil i s prací na dalším klipu „Kaťata“, takže pro mne je to velká medaile“.

Jak z výše naznačeného vyplývá, fanoušci se kromě „Pálím tvář“ mohou v blízké budoucnosti těšit na další obrazové zpracování nových písní. Která z jedenácti novinek bude další v pořadí, se můžeme zatím jen dohadovat. Rozhodně však půjde o vítané zpestření čekání na koncertní prezentaci albové novinky, na níž se muzika z pera Petra Jandy potkává s texty autorů většinou mladší generace a dohromady tvoří výbušnou směs, která fanoušky dle jejich reakcí náležitě těší a pomáhá přečkat dobu prostou živého hraní. Chcete-li mít novinky okolo Olympiku z první ruky, sledujte oficiální facebookový profil kapely, kde probíhají mimo jiné pravidelné pondělní streamy Petra Jandy ze studia Propast.

https://www.bestia.cz/olympic/

https://www.facebook.com/skupina.olympic

One thought on “OLYMPIC Pálí tvář! První klip k  albu Kaťata zaujme stylem i tajuplnou atmosférou”

  1. Ten klip je skvělej opravdu. A celé cd Katata též, tohle nové cd se nebojím přirovnat k lp desce Když ti svítí zelená. Je to pro mě nářez.Samozřejmě nikomu svůj názor nevnucuji ale vím jistě Olympic je má srdcová kapela a cd Katata je skvělé.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *