MR. BUNGLE – The Raging Wrath Of The Easter Bunny Demo (CD – 2020, Ipecac Recording)

Když nějaká úplně bezpředmětná parta šílenců natočila před čtyřiatřiceti lety demo s názvem „The Raging Wrath Of The Easter Bunny“, hnula tato záležitost jen s hrstkou hluboce zainteresovaných fanoušků. Teď, v roce 2020, je tento znovu nahraný materiál jednou z nejdůležitějších událostí roku. Jenže mají současní MR. BUNGLE vůbec něco společného s tím, co jimi bylo prezentováno na třech řadových deskách, zejména pak na nejslavnějšímu opusu „California“? Samozřejmě že ne! MR. BUNGLE ve svých začátcích pochopitelně vyznávali lásku jakémusi prazvláštnímu death metalu a grotesknímu punku. A protože to tehdy byla určitě velká prdel, rozhodli se pánové v nejlepších letech o návrat do časů takřka dorosteneckých.

MR. BUNGLE – model 2020, jak asi mnozí z Vás tuší, není zcela totožný s původní sestavou, byť základní trojlístek zůstal kupodivu zachován (Mike Patton, Trevor Dunn, Trey Spruance). Třešničkou na dortu je pak angažmá mistra D. Lombarda (ex-SLAYER, FANTOMAS, DEAD CROSS atd.), který by byl schopen skočit za Mikem i do ohně. Tímto ale není nový „all stars team“ zcela vyčerpán. Do MR. BUNGLE kupodivu naskočil i proslulý kytarista Scott Ian (ANTHRAX, ex-S.O.D.), jenž kytarový sound zrecyklované nahrávky zásadně ovlivnil.

Nedá se svítit, jen těžko se dalo předpokládat, že právě tato sestava udělá ve věci „velikonočního zajíčka“ nějakou závažnější chybu. Thrashmetalová jízda plná důvtipu je navíc okořeněná trojicí nových skladeb a předělávkou „Loss for Words“ z dílny CORROSION OF CONFORMITY. Jak už jsem výše uvedl, velmi mě překvapilo, kterak nahrávku svým osobitým rukopisem ovlivnil Scott Ian, jemuž spolupráce s ostatními očividně sedla. Mikův vokál je tradičně naprosto precizní, nezaměnitelný. Mr. Lombardo v neposlední řadě doplňuje Pattona jako v nejlepších časech FANTOMAS, jeho údery je skutečně radost poslouchat.

Kdo by byl býval řekl, že takřka zapomenutá „vykopávka“ „The Raging Wrath Of The Easter Bunny“ se v roce 2020 stane centrem maximálně vypiplaného metal stroje? A navíc, že se o toto představení postarají osoby, které konzervativní metal už tolikrát „zradili“?! 🙂 Je to zkrátka jeden velký paradox, ovšem dotažený do absolutní dokonalosti. High THRASH METAL Society, v čele s generálem Pattonem!

Skladby: Grizzly Adams, Anarchy Up Your Anus, Raping Your Mind, Hypocrites / Habla Español O Muere, Bungle Grind, Methematics, Eracist, Spreading the Thighs of Death, Loss for Words (Corrosion of Conformity cover), Glutton for Punishment, Sudden Death

Sestava: Mike Patton – zpěv; Trey Spruance – kytara; Scott Ian – kytara; Trevor Dunn – baskytara; Dave Lombardo – bicí

Profil MR. BUNGLE:  https://rumzine.com/mr-bungle 

Profil MIKE PATTON: https://rumzine.com/mike-patton-elegance-s-prichuti-pelynku

ALL

https://mrbungle.bandcamp.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *