Metal Mondóka č. 652 (George 13 – GALACTIC INDUSTRY)

Metalové „křeslo pro hosta“ a v hlavní roli tentokráte George 13 z kapely GALACTIC INDUSTRY…Co více dodat? Ochraňte své oblíbence, souhlaste či buďte proti….!!!

OCEANSIZE – Trails Of Fire ( z alba „Frames“ )
Začátek takový hezky romantický, čistý zpěv a kytary, koukám, že to má osm minut, no už to trvá moc dlouho, nic mi to nepřipomíná, páč takové věci neposlouchám. Ale muzikanti výborní, ale v srdci mi to nic neříká, rádoby vzletné, ale vlastně povrchní. Navíc na můj vkus se v tak dlouhé skladbě toho moc zajímavého neděje, pořád dokola jeden motiv, který se různě rozvíjí. Vo co go?:-)
5/10
Jedná se o kapelu OCEANSIZE
Tak to mi nic neříká, takže raději půjdeme na další skladbu:-)

DAN SWANÖ – Lucretia My Reflection ( cover od THE SISTERS OF MERCY)
To už je lepší káva, spojení elektroniky a tvrdých kytar mám rád. Na druhou stranu mi to připomíná mnoho věcí, zpěv hodně Andrew Eldritch ze THE SISTERS OF MERCY, zvuk je však takový český, stejně tak jsou po česku jednoduše zahrané kytary. Brzy mne to začalo nudit.
6/10
HEHE, to je Dan Swanö a cover na THE SISTERS OF MERCY 🙂
😀 tak to je dobrý úlet, tak aspoň, že jsem něco z toho poznal, ale zvukově fuckt nic moc, až se mi tomu nechce věřit…

XIII. STOLETÍ – Měsíc lovce ( z alba „Dogma)
Á čeština:-) Zpěv samotný je fajn, ne už tak jeho melodická linka. Skladba na mne příliš monotónní, zase jeden motiv, ale beru, že v Česku tohle na lidi platí:-) Takový neškodný gothic rock.
6/10
Tohle je ukázka z novévo alba XIII.STOLETÍ – Dogma
Hmm, tak to šlo vždy nějak mimo mne. Pravověrní goťáci, jednou jsem četl v rozhovoru se Štěpánem, že opovrhuje gothic metalovými věcmi, že je v pravověrných kruzích označují za vamp shit:-) tak to já radši ten vampýří výkaly:-)))

gothminister_01GOTHMINISTER – Sideshow ( z alba „Happiness In Darkness“)
DEATHSTARS, že?:-) Hodně se mi líbí jejich projev, má to sílu, monumentálnost, rejstříky elektronických zvuků. Méně už pak melodickou vynálezavost, především ve zpěvu, který se pohybuje ve velmi malém rozsahu. Na koncert nebo na podkres doma ale výborné:-)
8/10
Nene, tahle kapela se jmenuje GOTHMINISTER. Opravdu zní podobně jako DEATHSTARS…
Tak to jsi mne teď dostal… Fuckt jsem si myslel, že jsou to DEATHSTARS. Osobně mi nevadí trendové kapely, taky teď jednu zakládáme:-))) ale vždycky se musí alespoň něčím odlišit, jinak to dopadne, jako já dneska:-))) co tam máš dále?;-)

CAVALERA CONSPIRACY – Ultra-violent ( z alba „Cavalera Conspiracy“)
Kdysi jsem to poslouchal, Sepulturu a tak, ale brzy mne to opustilo. Vůbec mi připomíná starou Sepulturu, zpěvořev Cavaleru, není to náhodou onen nový projekt opět sblížených bratrů?:-)
7/10
Ano, přesně tak – CAVALERA CONSPIRACY
Hmm, kdepak ty staré zlaté časy jsou, jsem zvědav, jestli bude někdy reunion SEPULTURY v původní sestavě, ale to asi nejsem sám, že?:-)

[yt-black]1g1cdmvzwmY[/yt-black]

GRENOUER – Finding The One ( z alba „Lifelong Days“)
Hmm, ty mne teda trápíš:-) Zvuk výborný, ale po skladatelské stránce nic moc, ale aspoň to šlape. Hle pokus o melodický zpěv, ale takový nějaký zakřiknutý. Nějaký SOILWORK tam nemáš?:-)
6/10
Je to ruská skupina GRENOUER…
Hmm, co jsem ti k tomu měl říct, už jsem ti řekl, další žena na holení:-)

IN THIS MOMENT – Prayers ( z alba „Beautiful Tragedy“)
A je to tady, typická teenage trendovka, jednoduché tvrdé kytary, řvoun (pardón screamer) a k tomu vokalistka. Ale hudební nápad prakticky žádný, vokál chce být melodický, ale jak skladba dohrála, už jsem ho zapomněl:-) Vždycky mi přijde legrační, jak se mladé české kapely takto inspirují originálem zvenku a snaží se to napodobovat. Nejdříve byl vzorem KORN, pak SLIPKNOT atd. Absolutně žádný pokus o originalitu, naopak za každou být někým jiným, než doopravdy jsou. Zkrátka jen kopírovat a kopírovat. Ale to je zřejmě obraz dnešní doby. Aha, už vím, odkud pražští DIVINE čerpali:-)
4/10
Tahle kapela se jmenuje IN THIS MOMENT, ale rozhodně to nejsou Češi 🙂
Neznám a ani nechci znát:-)

dark_tranquillityDARK TRANQUILLITY – The Endless Feet ( z CD „A Close End“)
Dobře propracovaná elektronika v kombinaci s tvrdými kytarami, ale málo melodického vokálu:-) Solidní zvuk, na druhý den si na to ale určo nevzpomenu.
6/10
Jsou to DARK TRANQUILLITY, spíše death metalová záležitost…
Oblíbená hudba mého spolupracovníka, grafika Lorda Reverenda Jima. Vždycky vedeme debaty – on Dark Tranquility, já Soilwork a kdo z koho, čeho:-)

AJATTARA – Saatana Palvoo Meita ( z alba „Nuitumaa“ )
Správný úlet:-D Nedokážu to ovšem nikam zařadit, tvrdý zpěv a k tomu akustické kytary, hodně uhrančivé:-) Ovšem vynikající zvuk, mohutný, žádná digitální sterilita. Co to je?
9/10
Tahle kapela se jmenuje AJATTARA a zpívá zde předchozí vokalista AMORPHIS…
Fuckt výborné, jojo, world music v tvrdé hudbě, hlavně ze severu Evropy letí, ale proč ne:-)

LAIBACH – Contrapunctus ( z alba „Laibachkunstderfuge“)
Hodně symfonické a elektronické zároveň. Přiznám, že této hudbě moc vnitřně nerozumím, takže bych to nechal i bez hodnocení, můžu?:-)
LAIBACH si hrají na Bacha ! 🙂 Poslední deska….
Tak LAIBACH se opravdu nedá hodnotit, to je zcela mimo jakékoliv měřítka, pokud nějaká v hudbě vůbec existují:-)

VANESSA GUN – Jan Stihomam ( z alba „Vanasse Gun“)
Elektronický nářez, to už mi zní mnohem blíž. Připomíná mi to THE PRODIGY, i když zvuk je český, teď dokonce i český zpěv, není to nějaká stará VANESSA nebo tak nějak?
7/10
Ano, VANESSA GUN! Projekt Papeže, Samira a Rusáka…
Taky zlaté staré čas, by mne zajímalo, jestli se někdy dají ještě dohromady. Po VANESSE jsem viděl myslím Samira v nějakých šikovných barevných oblečcích zpívat sladký popík, tak si tím nejsem zcela jistý:-)

[yt-black]iCjrboQeY28[/yt-black]

THERION – Children Of The Damned ( z alba „A’arab Zavaq Lucid Dreaming“ )
Typický český zvuk, takový malý, nevýrazný, ale hle, ono to zpívá anglicky s nečeským přízvukem:-) Zpěv mi připomíná Blaze Bayley, hudba ranná osmdesátá léta ala Iron Maiden, copak to je?
5/10
Jsou to THERION. Opět cover v retro podání…
Ty jo, tak s tím zvukem jsem se opět sekl, ale to znamená, že krize pronikla i na sever, který se vždycky mohl pyšnit super nahrávkami. Už rozdíl mezi Soilwork z roku 2005 Stabbing the drama a 2007 Sworn to great divide byl markantní – sešup na menší rozpočet a tudíž levnější studio je hodně znát. Začíná se šetřit všude a já se tomu vůbec nedivím, při dnešních prodaných nosičích a hlavně klesající návštěvnosti na koncertech…

NAŠROT – Minor Operation ( z alba „Brain Investigator“)
Ty vole, tak je hodně archaická záležitost. Zvuk tradičně český, cítím z toho konec devadesátých let, není to náhodou Našrot?:-)
Jasně! Starý NAŠROT!
Někde jsem slyšel, že se dali zase dohromady, tak jsem zvědav, jestli vyplodí nějakou novou desku.
Tak to sleduj! Letos ji právě vydali a určitě se dá v pohodě sehnat…

sanov-1ŠANOV 1 – Nikdy neříkej nikdy ( z alba „Acid Mouse“)
Hmm, tak tomu a podobným říkám český intelektuální alternativní rock, trochu je to načichnuté PRAŽSKÝM VÝBĚREM, což onen song v mých uších zvedá hodnocení.
5/10
Možná tě to překvapí, jsou to ŠANOV 1 z alba „Acide Mouse“.
Hmm, to jde zcela mimo mne…

HOLLENTHON – Opus Magnum ( z alba „Opus Magnum“)
Hodně masivní symfonicko death/black metalová záležitost. Orchestrální party mají výborně zpracované, nejsou to náhodou Rakušáci Hollenton?:-) přiznám se, to jsi mi totiž z id3 tagu nesmazal, tak aspoň něco poznám:-D Ale moc mi to neříká, je to symfonické, ale taky trochu studené, téhle hudbě digitální technologie vyloženě škodí.
7/10
Ano, HOLLENTHON 🙂
Aspoň v něčem jsem trefil:-) vlastně netrefil, páč jsi mi v ID3 tagu zapomněl vymazat název kapely:-D

qntalQNTAL – Ludus ( z alba „Translucida“)
Gotikou načichlá elektronika, trochu monotónní, ale jinak hezké, příjemné, i když subtilní ženský zpěv moc nemusím, mám raději sytě nakřáplé baby, jako třeba Sandra Nasic, která ale dokáže být i hodně jemná, ale pořád to má plnost.
7/10
QNTAL se skladbou Ludus
Uff, konečně u konce, tos mi dneska ale dal:-) jdu to rozdýchat červeným vínem a pustím si k tomu SLIPKNOT:-)))
Já dějuji za čas tvůj čas !!!

ALL

2 thoughts on “Metal Mondóka č. 652 (George 13 – GALACTIC INDUSTRY)”

  1. 🙂 díky za upozornění. Původně jsem totiž Georgemu chtěl pustit Riverside, ale nakonec jsem zařadil Ocenasize a nějakým nedopatřením jsem je označil za Poláky. V Polsku by je určitě brali všema deseti….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *