Metal Mondóka č. 648 (Radim – KOHOUTEK)

Můj dlouholetý kamarád, svědek na mé svatbě, občasný redaktor R.U.M. zinu a v neposlední řadě také vokalista kapely KOHOUTEK. To je Radim Póčik, milovník extrémní, ale také delikatesní psycho hudby. Není proto divu, že také on skončil v naší Metal Mondóce. Ještě podotýkám, že naše „poslechovka“ se konala v kladenském sklípku, kde nám společnost dělal fotbalový zápas Sparty s CSKA Moskva a věřte mi, Radim si ve „střelbě“ vedl mnohem a mnohem lépe.

GOD DETHRONED – Nocturnal ( z alba „Bloody Blasphemy“)
To je nějakej thrash-black, ne? Je to docela dobrý, ale nepoznám to. Řekl bych, že jsou z Německa. Některý ty pasáže jsou docela dobrý, ale není to můj šálek čaje. Asi bych si to doma nepustil. Ten thrash je tam dobře, ale jak to rozjedou moc do blacku, tomu moc nehovím.
Jsou to GOD DETHRONED, starší tvorba.
Znám je. Pamatuju si, že jsem ti kupoval jejich desku, jak je tam ta jehla, která se zapichuje někomu do krku. Taky si vybavuju docela dost drsnej klip, kterej byl dělanej takovou šílenou, staře vypadající, metodou.

GORGONEA PRIMA – Blast Fournance ( z alba „Black Coal Depression“)
To je pěkný techno (smích). Teď nevím, jestli to nejsou noví DESPISE, nebo dokonce GORGONEA PRIMA. Trošku mi to evokuje taky CONTRASTIC. Ty jo…to budou nějací COMBICHRIST, ne ? Je to dost hustý! Nářez jak prase! To je pane elektronika, ale očekávám, že z toho vyleze i nějakej zremixovanej metal. Je to moc pěkný! Na koncertě to musí být nářez. Nejsou to WALTARI? Ne? No, nebudu tě trápit, protože si to skutečně poznal. GORGONEA PRIMA z nové desky!
Fakt super! Hodně slušnej techno kolotoč. Určitě se těším až je uvidím naživo.

BARREN EARTH – Our Twilight ( z alba „Curse Of The Red River“)
IN FLAMES nebo AMORPHIS?
Jdeš dobrým směrem. Je to však nová kapela, kterou tvoří významné tváře severského metalu. Taková „all stars“sestava současnosti.
Hodně mi to připomíná právě staré AMORPHIS. Kytary jsou luxusní! Moc pěkný! Vypadá to, že tihle muzikanti si mohou dovolit natočit desku, ve které jakoby „o nic nejde“, ale je to stejně dobrý, jelikož oni to zkrátka umějí nejlíp. Určitě si to od tebe půjčím.

DIALECTIC SOUL – Progressive Life ( z alba „Painsoul“)
Tak to vypadá, že se mi asi bude líbit úplně všechno 🙂 Nevím, jestli to náhodou nejsou FORGOTTEN SILENCE nebo LUNATIC GODS, ale je to skutečně moc pěkný. Nebo třeba NEGATIVE FACE?
Taky poněkud neznámá, leč skvělá kapela z Běloruska. DIALECTIC SOUL!
To samozřejmě nemůžu znát, ale evokuje mi to právě ty FORGOTTEN SILENCE. Je to hodně kombinovaný. Skvělá basa a klávesy…moc dobrý!

DARK GAMBALLE – Řekněte to (z alba „Pochyby“)
To je Schmitzer, ne? (smích). No…týý jo! 🙂 DARK GAMBALLE?
Jasně a jejich drsně pojatá předělávka od Jiřího Schmitzera!
Nedávno jsem si právě pustil jednu desku od DARK GAMBALLE a všiml jsem si ,že ty jejich kytary jsou hodně „kornovský“, což se mi dost líbí. Ale všiml jsem si toho až nedávno. Je to fakt moc dobrý. Prdel:) Ale víš, já znám i ten originál…
Máš pochopení pro obdobné úlety?
Proč ne! Když se to udělá dobře a pojme se to úplně jinak, je to vždy ku prospěchu písničky. Má to silný refrén 🙂 Je to moc dobrý, jsem rád, že jsem DARK GAMBALLE poznal, protože je to už taky kapela, která má svý jasný znaky, který se liší od ostatních.

VATICAN – Paperdolls ( z alba „Shotgun Evangelium“)
Hard core z roku 98-99. Je to takovej ten vzor, „rychle-pomalu-refrén“. Nechci použít přímo slovo „klišé“, ale přijde mi to jako taková šablona. „Pojďte si teď kluci zakřičet“! A pak zas rychle-pomalu-vyřvávačka. Takovej špatnej BIOHAZARD.
Je to kapela z Kanady. VATICAN.
Alespoň mají tedy hezkej název (smích).

DYING PASSION – I Like A Noise ( z alba „Absorb“)
Ten ženský vokál je skutečně výborný. Teď mě napadá, že by to mohli být klidně THE GATHERING, DEVIND TOWNSEND…a nebo třeba také ta zpěvačka, co dříve zpívala u THEATRE OF TRAGEDY ( Liv Kristine). A nebudou to třeba naši DYING PASSION?
Ano, máš pravdu!
Pamatuji se, že když jsem je viděl někde hrát, zaujala mě pouze ta vokalistka (Zuzana Lípová). Ale to už je hezky dávno. Ukazuje se, že udělali velkej posun vpřed. Tohle zní jako WALTARI s dívčím zpěvem . Je to moc hezký. A ten ZVUK!? To muselo stát peněz! Pěkná forma novodobého doomu!

TERMINATOR – Jenom jednou ( z alba „Probability Of Doom“)
Takové bych chtěl skládat texty (velký smích). VITACIT?
To ne..
Teď jak to poslouchám, tak mi to nejvíc připomíná METALLICU. Kurva, to je nějakej starej thrash. SLAYER, METALLICA. To nepoznám.
Je to česká kapela TERMINATOR, dávno pohřbená.
Je to hodně „retro“, ale asi to odpovídá době vzniku. Některý starší věci můžu, ale tohle…no nevím. Docela jsem rád, že už to končí. Ale ten text je šílenej, „krysy zbořily most, mám toho dost“ (smích). Jako kdybych to napsal já ve čtrnácti letech. TERMINATOR…asi měli kluci rádi starou METALLICU, kterou jsem shodou okolností na tomto místě slyšel včera a ten sound mi přišel hodně podobnej.

SADIST – Broken And Reborn ( z alba „Season In Silence“)
To zní jako tři kapely dohromady. Je tam dost kombinace, ale vadí mi tam ta hard core naštvanost. To mi tam nějak nesedí, ale asi to takhle chtějí dělat. Vůbec ale netuším, co to je.
Ukázka z nového alba kapely SADIST.
Tak tuhle kapelu znám jen podle názvu. Kdyby tam nebyla ta hard coreová pasáž, byla by to docela slušná písnička. Mám takový pocit, že by mě od nich zajímalo něco staršího, ale jinak proti tomu nic nemám. Fanoušek SADIST ze mě ale asi nebude

UNIKLUBI – Anteeksi ( z alba „Syvään Valoon“)
Co to je? To je nějaká estonská hatlamatilka (smích). Teď to zní jako finský CHINASKI (smích).
Tak povídej…
…ale je teda fakt, že mají sound jak blázen.
Líbí/nelíbí?
Ani nevím. Nevím, co k tomu mám vůbec říct. Finštině nerozumím…raději půjdeme dál, opravdu nevím…
Tahle kapela se jmenuje UNIKLUBI a doma jsou moc a moc populární.
Jo, tomu bych věřil.

FUNKER VOGT – Animals ( z alba „Thanks For Nothing“)
Začínám se bát! To jsou „Návštěvníci“, začíná to úplně stejně! Vypadá to na nějaké německé FRONT LINE ASSEMBLY. Je to sice dost dobrý, baví mě to, ale už jsem to někde slyšel. SAMAEL?
Ne.
No je to hodně EBM..
Jsou to FUNKER VOGT.
Tak jasně, to znám a EBM mám obecně rád, ale…no je to dobrý na vyskočení z okna (smích). Teď jsem dokonce zaslechl takové LAIBACH pasáže. To si pustit o půlnoci, tak se asi podříznu, protože je to dost strašidelný. Chtěl bych je určitě vidět, vypadá to, že jsou to fanoušci FRONT LINE ASSEMBLY jako já.

CATHEDRAL – Painting In The Dark ( z alba „The Guessing Game“)
To jsou nějací němečtí PARADISE LOST?
Němci to nejsou, ale Britové jako PARADISE LOST.
…ale mají německý intro 🙂
…a rovněž patří mezi britské legendy.
Britská legenda? SEX PISTOLS (hromadný smích dalších kladenských přátel, kteří si přisedli pozn.aut.). Teď to hraje jako AC/DC…
Teď ti napovím, zpěvák téhle kapely působil také v NAPALM DEATH, i když tohle je úplně jinde…
No GODFLESH to nejsou, tak už jen…ale tohle je zas jako BLACK SABBATH (smích). Ale je fakt, že je to dobrej rock´n roll a teď je to najednou jako GOREFEST 🙂 Co to je?
CATHEDRAL a jejich ukázka z nové desky.
Tak jejich hudbu neznám, ale Máša (bass – KOHOUTEK) mi je určitě pouštěl a také mi je doporučoval. Určitě bych si to rád poslech celý. Bezva rock ´n roll! Máša mi říkal: “to je chyba, že to neznáš“ a jak se ukázalo, moje chyba se teď projevila. Ale teď už si to určitě poslechnu.

ANATHEMA – Angels Is Walk aminy Us ( z alba „“We´re Here Beacause We´re Here“)
Tak to je nová ANATHEMA. Mám to už hodně naposlouchaný a moc se mi to líbí. ANATHEMU mám hrozně rád a je to vlastně jediná kapela, na kterou jsem se kdy procpal dopředu jako divák bez ohledu na to, abych se stranil ostatním divákům. Hrozně rád bych šel na jejich koncert, který bude, ale je to v úterý a ještě na nejblbějším místě na světě…Není co řešit, brečel bych, úplně mě to bere za srdce. Vynikající!

OOMPH! – Ready Or Not (I¨am Coming) ( z neřadového alba „Truth Or Dare“)
To jsou hrozný špeky. ATROCITY? Je to hroznej náhul, ale asi bych si to doma nepustil. Ten sound je ovšem smrtelnej! Podle toho zpěvu mi to sedí na nějakou německou kapelu…
To máš pravdu. Navíc originální znění téhle skladby je opravdu německy.
Vůbec to nepoznávám. U těch německých kapel ale obecně platí, že ta jejich angličtina zní hodně „německy“. Je to tam slyšet.
Tohle jsou OOMPH!
Znám, ale nepoznávám. Jsem se domníval, že OOMPH! jsou víc EMB. Rozhodně se však do téhle hudby víc hodí ta němčina. A jak už jsem říkal…ten zvuk je skutečně bomba!

AMESOEURS – Les Ruches Malades ( z alba „Amesoeurs“)
To jsou HRDINOVĚ NOVÉ FRONTY, ne? (smích). Taková punkovka! Jo a nejsou to nakonec ti Francouzi, co jsem o nich mluvil?
Jasně! AMESOEURS.
Ale tohle není z toho ´EP? Tohle totiž neznám….a baví mě to moc! To rozhodně chci! Taky je dost zajímavý, že to má být něco jako black metal, má to z toho vycházet. No, nevím, jestli to je, nebo není, ale je to bomba! Mám takový pocit, že ti true blackaři s tím asi musí mít problém. Dokonce bych si dovolil tvrdit, že bych tam ani žádnej black metal nehledal. Žádnou „lesní kůru“ tam neslyším:) To může klidně hrát v hitparádě Rádia Relax 🙂 Ten dívčí zpěv je skvělej, stejně jako u DYING PASSION, i když tady je to ještě umocněno tím, že je to ve francouzštině. Další věc, kterou chci! Takže… dneska budu mít doma šestnáct novejch cédéček, protože se mi zatím líbilo skoro všechno (smích)!

KURTIZÁNY Z 25. AVANUE – Ubiquity 5 (z alba „Teorie morfické rezonance“)
Jééé, to je super! To jsou KURTIZÁNY…Pamatuju si, že jsem se snažil poslouchat ty starý desky a moc se mi to nelíbilo, ale tohle je super! Jsem rád, že Tomáš Vartecký zpívá. Fakt výborný, takhle nějak to má vypadat. Profesionální kapela ve všech ohledech. Nemám slov, bomba! Hraje jim to neskutečně!

A nyní se pokus zhodnotit celou naší hudební seanci!
Čekal jsem trochu drsnější styly, taky něco do toho mého, ale alespoň jsem poznal nějaké nové kapely. Z toho vyplývá, že jsem toho moc nepoznal, ale na druhou stranu mě překvapilo, že se mi toho dost líbilo. Utvrzuje mě to v tom, že mám docela široký záběr…i přes ty tvoje „špeky“. Možná by měl někdo něco pustit i tobě (smích).

ALL

4 thoughts on “Metal Mondóka č. 648 (Radim – KOHOUTEK)”

  1. Zdravím. No docela povedený. A myslím že není úplně špatněj nápad udělat poslechovku s tebou… Očekávám že, číslo metal mondóka s alešem by mohlo být 650… Já si něco připravím a ještě se domluvíme.

  2. Radime, no já nevím jestli bych to měl propagovat zrovna sám sebe 🙂 🙂 jinak ty číslice u metal mondóky se odčítají :):)

  3. No dobře. Jak chceš. Tak třeba 600. Můžeme tě skrýt za zpěváka z Hlenohnisu !!!

  4. Až bude 600, tak to už nebudu mít vlasy 🙂 :)…ale vlastně můžeš vymyslet co budeš chtít, teď jsem si uvědomil, že jsi vlastně redaktor R.U.M. zinu 🙂 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *