K2 / NAPALMED – (CDsplit-2015)

k2_napalmedNoisový astronaut Radek Kopel se sice v současnosti věnuje především svému projektu s roztomilým názvem EINE STUNDE MERZBAUTEN, ovšem většina undergroundových fans ho zná hlavně z působení v kultovních NAPALMED, jež lemovali cestu nejedné metal/HC/punk kapele. Zkrátka NAPALMED k té naší scéně vždycky tak nějak patřili, avšak tento striktně limitovaný split je dost možná jedním z posledních počinů, které pod touto hlavičkou vyšly, neboť NAPALMED dnes už vlastně neexistují a asi nemá cenu více rozpitvávat předčasný odchod na věčnost MartiNa B., Radkova noisového parťáka, jehož zvukový přínos je zachycen i na tomto splitku. Radkovi zkrátka zbylo několik nevyužitých kompozic v šuplíku, a tak je jednoduše využil tímto jedinečným způsobem, čímž vlastně zplodil neskutečnou raritku a dá se říct i jednu z nejdůležitějších nahrávek v dlouhé historii „mostecké rotační hydry“. Ale pojďme hezky popořádku…

Originální přebaly k NAPALMED patřily vždycky a každý sběratel undergroundového zboží rozhodně zaplesá i nad výstražnou cedulkou s elektrickým proudem, ke které jsou umě přitaveny bookletové stránky, přičemž CD disk je umístěn na zadní straně další výstražné cedule.k2 Radkovy v tomto ohledu nikdy nápady nedošly, vždycky si věděl rady s často ručně vytvořenými díly a i tentokrát připravil pro „menšinu vyvolených“ krásný dárek. Sběratelé pak pochopitelně zalapají po dechu i s ohledem na dvě dlouhé raritní stopy, jež byly pořízeny ještě ve funkčním období NAPALMED. Těžko říci, co přesně s těmito drsnými tracky RadeK původně zamýšlel, ovšem je pravdou, že zrovna na tomto disku jsou NAPALMED brutálně drsní, nekompromisní a bez vytáček prezentující nemilosrdný harsh bordel. V jejich diskografii se sice občas našlo nějaké to libozvučnější okénko, ovšem „100423_mix“ a „110721_mix“ reprezentují totální návrat k syrovým kořenům, to je zkrátka fakt. Ovšem není nic lepšího než si v pracovní den udělat trochu toho volna, na plné koule roztočit sbíječky, aniž by se v jeho bytě cokoliv vyrábělo. Prostě KULT! Hotová zvuková vzpoura navzdory všemu a všem!

NapalmedAby však byl nosič ještě o nějaký ten kousek výjimečnější, nachází se na něm i dva kousky z dílny japonského samuraje Kimihide Kusafuky, jež stojí za noisovým projektem K2. Radka Kopela to už dlouho dobu táhne právě k Japonsku, má v této zemi spoustu kontaktů, čili domluva s i tímto borečkem nebyla patrně nikterak složitá. A kdo by taky nechtěl být na split CD s NAPALMED a hned se třemi dekadentními tracky, které rovněž nejdou pro ránu daleko? Třeba úvodní vál „Dark Picture“ představuje rozhašené rádio, na které se patrně napíchli Marťané a člověčím bubínkům to dávají hezky sežrat (ten zvuk zubařské vrtačky je fakt hodně velká „PAIN“ – FUJ!). To je však pouze NIC vůči dvacetiminutovému přidušení „Nuclear Sonata by Skinned Girls“. Jo, vážně jen pro otrlé… žel asi mezi ně nepatřím, protože tohle fakt nedávám… a to jsem si myslel, že jsem už zdatně vycvičený „nojsař“. Nicméně pokud se ti nejsilnější z vás dostanou k poslední páté položce, znovu se ocitnou v kabaretu ruchů, brusů, pazvuků, přepínačů, ždímačů… fakt brutal ještě znovu a opět :).

Jinak ještě taková poznámka s otazníkem… Na CD je zaneseno opravdu pět položek, úplně stejně jako je to uvedeno v bookletu, nicméně časové stopáže často vůbec neodpovídají zanesenému infu, což mi přijde docela nešťastné. Těžko říci, kde (v čem ) je chyba, ovšem tento neduh je bohužel jakýmsi nositelem ještě většího chaosu a za sebe mám dojem, že zrovna tohle šlo docela dobře ohlídat. Celkově však další raritka z dílny NAPALMED, to tedy každopádně!

ALL

http://napalmed.cz/

https://soundcloud.com/k2kinky

One thought on “K2 / NAPALMED – (CDsplit-2015)”

  1. Odpověď s vykřičníkem: „Odlišný (zkrácený) čas je myslím pouze u prvního tracku. Došlo ke špatnénu výpalu, taxem z těch cca. 7 kousků udělal promo. Snad nevadí, hehehe!“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *