Jarda „DEATHER“ Bezruč

Nedílnou součástí naší scény je bezesporu Jarda „Deather“ Bezruč, srdce IN DEED HELL zinu. Tohle jistě není pro nikoho žádná novinka a tak jsem rozhovor pojal dosti netradičně, ale i přesto Deather s chutí odpověděl na všechny mé všetečné otázky, za což mu patří velký dík!

V kolika letech jsi začal poslouchat metal?
No, zcela přesně ti to neřeknu, ale někdy v dobách školy povinné. V té době, kdo měl rockovou nahrávku, byť sebehorší kvality, tak to byl prostě borec! Ať už to byl AC-DC, JUDAS PRIEST, SLAYER, bylo to úplně jedno, hlavně to musel být nářez, a to v té době byl!

Jaké bylo tvé první album, které sis koupil?
První to byly kazety, tuším MASTER, SLAYER, KREATOR, DEATH, opravdu už nevím. Ale první CD byl jednoznačně KRABATHOR! Bylo to takové zvláštní, protože CD přehrávač jsem si pořídil za pět let na to, eh, eh…

Kdo vymyslel název tvého zinu?
IN DEED HELL jsem vymyslel osobně. Jednak, tato slova se už nepoužívají, protože to pochází z jednoho starého slovníku… A co vím, žádný jiný IN DEED HELL ve světě už není!

Kdybys musel být rok na pustém ostrově a směl si vzít jednu českou nahrávku, která by to byla?
Těžko říct, je to tvrdá a nespravedlivá otázka…ROOT „The Book“, nebo GODLESS TRUTH „Burning Existence“, nebo, nebo, nebo… Myslím že bych se spokojil s temější hudbou domorodců a hlasem přírody. Takový bzučící moskyti, to musí být nátěr!

Charakterizuj třemi slovy IN DEED HELL?
Ve skutečném pekle…

Představ si, že nejsi ženatý a že chceš ulovit srdce cizí ženy ulovit na hudbu. Máš však k dispozici jen tato tři CD – HERMAPHRODIT – „Fekal Party“, DEBUSTROL – „Pád do hrobu mrtvol“ a DEFLORACE – „11 Murders“. Které z nich vybereš?
Ale já jsem ženatý… Nedovedu si představit, že bych nebyl ženatý, protože svou ženu miluji! Ale kdyby přecejen… Z toho co uvádíš jsem slyšel jen DEFLORACI… a jak chceš na takovou hudbu ulovit ženu? (to by si se divil, cha, cha! -pozn.) Víš jak je to nepraktické házet po ženě cédéčko, mohl bys jí poranit, nebo tak…

obalEntrailsKterou kapelu bys nikdy nechtěl mít ve svém plátku a proč?
Všechny, co si myslí, že se z nich poserem, kteří si myslí, že jen oni jsou tady… Nemám rád arogantní, nafoukané a ulhané kapely a nebo sráče typu METALLICA…

O které naopak toužíš a proč?
Vždycky jsem chtěl mít rozhovor s FEAR OF GOD a hlvně s Dawn Crosby… Dawn zemřela, ale i tak jsem rozhovor získal s touto kapelou! Jsem na to hrdý! A proč? Protože FEAR OF GOD je přesně ta kapela, kterou nelze napodobit, nemá nikde jinde duplikát, je silně emotivní – je to originál! Kdysi dávno jsem chtěl mít rozhovor s DANZIG, ale Glenn je typ egoisty a nafoukance, takže… Nesčetněkrát jsem mu poslal otázky a nikdy z toho nebylo nic… Seru na něj!

Co bys udělal, kdyby tě ráno vzbudil zvonek a ty otevřel dveře a stál tam Papež?
Mně se vždy ráno chce chcát… Takže pokud by neměl ochranku, asi bych ho pochcal! Co s ním, co s kurvou? Ale pokud zazvoní po čtvrté hodině ráno, tak to už jsem na cestě do práce… Musela by to zvládnout Alena… Ta křesťany snad nenávidí víc než já! Dovedeš si představit, jak by vypadal, kdyby od nás odcházel?

Kdybych tě o půlnoci vzbudil a řekl ti death metal, co bys odpověděl?
Já… co bys dělal ty, myslím, že bys sotva přežil, eh, eh…

StáříobalChtěl by ses vrátit do doby, kdy byly na vrcholu kapely jako CITRON, TITANIC, TÖRR atd.? Měl si rád tuhle dobu? Jak na ni vzpomínáš?
Do jisté míry ano, ale jinak ne! Byla to těžká doba. Asi těžko bych mohl dělat nějaký IN DEED HELL, zahraniční pošta by se mi do rukou sotva dostala… Jsem spokojený s přítomností, navíc v té době byl death metal v plenkách…

Co je podle tebe na světě nejhorší?
Nejhorší? Je to širokozáběrová otázka. Ale nemám rád pohled na týrané děti, které se nemohou bránit. Asi bych se nedovedl ovládat, kdyby se něco stalo mé ženě nebo synovi. To by bylo nejhorší.

Tvůj názor na náboženství, rasismus,fašismus?
Jsou to věci o které se nezajímám, proto si tady nebudu hrát na chytrolína. Jen doufám, že nemám rád lidi, kteří manipulují s těmi, co potřebují někoho, kdo by je vedl. A může to být Bůh, Satan, Hitler a nebo třeba ředitel podniku, který odírá kůži svým zaměstnancům jen z toho důvodu, aby měl pěkné bydlení, autíčko a dovolenou u moře… tebou jmenované ubohosti je prostě politika, která vždy měla nějakou formu a stále tu bude. Vážím si lidí, kteří umí svobodně myslet, mají své cíle, kteří se nepotřebují někoho ptát, aby jej dosáhli…FREEDOM.

Znáš nějaký dobrý vtip?
Jsem špatný vypravěč..promiň, většinou se nikdo nesmál, eh, jenom já, eh.

Jardo, díky moc a něco na závěr?
Aleši, díky ti za tvůj prostor ve vašem novém zinu, doufám, že se vám povede, fandím vám! (diky! -pozn.)

Contact adress:Jaromír „Deather“ Bezruč, Chářovská 15, Krnov 794 01
tel.: +42 0652-713398, fax: +42 0652-710505

One thought on “Jarda „DEATHER“ Bezruč”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *