Jak to vidí… Berry (VINYL DISK MUSICK)

Poslední názorová tříšť, tentokráte z dílny Ferryho „Berryho“ Březiny. Nechte se unášet na křídlech jeho názorů! Jináč… hodně lidí mi psalo, abych na otázky také odpověděl, dokonce jsem se k tomu chystal, ale nakonec jsem to zavrhl. Tak snad někdy příště!

Berry / VINYL DISK MUSICK, MAGICK DISK MUSICK, MORTIFILIA
Na co se nejvíce těšíte/netěšíte v novém roce?
Těším se na to, že se nikam nepoženu, budu v klidu poslouchat starý vinyly, který jsem dlouho neslyšel, těším se na práci na labelu a možnost pozorování, kam se posouvá vinylová scéna a celá absurdní tzv. renesance vinylů. Těším se, že mi zase začne bavit psát recenze a že si budu číst rozečtený knihy a koukat na řadu hudebních DVD, ke kterým jsem se od nástupu tohohle nosiče nedostal. Netěšit se znamená pouštět do hlavy negace, těším se, že se takovým věcem úplně vyhnu.

Očekáváte v dohledné době nějaký zásadní hudební comeback?
Ne, comeback podle mě není nikdy zásadní, zásadní je vznik kapely, která nevědomě založí hudební směr. Nic takového ale rovněž neočekávám. Ale těším se na KINGA DIAMONDA v Plzni, naživo jsem ho nikdy neviděl.

Proč by měl/neměl být prezidentem republiky Vladimír Franz?
Neměl by jím být, protože to je prostě špatný vtip s velmi kalnou minulostí. Studenti a roky mladí by mohli vyjadřovat svůj pocit ze svobody podporu nekonvenčního myšlení a potažmo zjevu jinak, než takhle zoufale prvoplánově.

Jaký je váš názor na amnestii dosluhujícího prezidenta?
Je to finální úder, nihilistický a narcistický gesto, jakejma lemoval celý jeho nešťastný vykonávání týhle funkce.

Uvítali byste „znovuzrození“ Československa?
Pocitově určitě jo, „ja milujem slovenčinu a slovenskú hudbu“, tenhle národ je nám rozhodně nejblíž, ale rozumově by to byl krok, který by ve finále nikomu nic nepřinesl. Možná, že výjimkám to s bejvalou slečnou může po letech zas fungovat, ale já na tohle prostě nevěřím.

Proč bych měl/neměl věřit slovům jistého Žita 44?
Víc rozumu a sympatie obsahuje psí exkrement uprostřed chodníku. Nedělejme žádnou diskuzí další reklamu. Pochopme jen tolik, ona veřejná radost, že údajně končí, byla tomu člověku podporou k cestě k celýmu hnědýmu Slavíkovi, kde pak mlel ty hovna.

Proč mám/nemám svůj profil na sociální síti?
Mám, a to na všech nejrozšířenějších, a sice proto, že na sociálních sítích jsou lidi, který potřebuju ke svýmu životu, fanoušci vinylový scény, který potřebuje label k životu. Mobilní telefony byly rovněž určitými jedinci dlouhou dobu tvrdošíjně odmítány, aby je dnes vlastnili definitivně všichni.

Proč by měla/neměla dostat KSČM prostor ve vládě České republiky?
Neměla, protože vyšla z teroru proti lidskosti, který psychicky a fyzicky zničil řady životů, resp. několik generací. Ta strana se nikdy nedistancovala od své temný minulosti, naopak.

Jak podle vás dopadne korupční aféra v českém fotbale?
Netuším, nesleduju, ale ve všech sférách je to pořád dokola. Ruka ruku myje, pro peníze peníze. Až na věky věků. Amen.

Doplatíme/nedoplatíme v příštím čase na církevní restituce?
Lidstvo především doplatilo – bohužel – na církve a jejich krutovládu potlačující jakoukoliv svobodu jedince. Je to za ty věky v určitý míře v každém z nás. Obrovský absurdní restituce jsou proti tomu drobný, ale samozřejmě s nima v žádném případě nesouhlasím.

ALL

One thought on “Jak to vidí… Berry (VINYL DISK MUSICK)”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *