INFERNO – Paradeigma (Phosphenes of Aphotic Eternity) (CD – 2021, Debemur Morti Productions)

Spojení krásy a těžko popsatelných hrůz, jež jsou zaklety v každé minutě tohoto děsivého hudebního dobrodružství. A nejradostnější na tom všem je, že omamné dílo „Paradeigma (Phosphenes of Aphotic Eternity)“ má na svědomí české INFERNO, mraky let fungující kapela, která za posledních deset let urazila obrovský kus cesty. Už předchozí nahrávka „Gnosis Kardias (Of Transcension and Involution)“ byla v mnoha „černých hájích“ velebena do pekla, přičemž všichni zainteresovaní labužníci tak nějak věřili v ještě hustší kalibr, jenž bude mít ambici rozpřáhnout se třeba i multižánrově.

Co vám budu vyprávět, všechny černé ingredience do sebe zapadly, lektvar byl řádně zamíchán a klokotající baňka explodovala. Na světlo světa se dostalo vzrušující „černé dílo“, mísící v sobě hned několik hudebních světů. Nahrávka je samo sebou stále blackmetalová, avšak odstředivá síla jakoby INFERNO od této základní škatulky dostávala. Dá se říci, že je zde posluchač svědkem sloučení těch nejtemnějších žánrů, počínaje gothic rockem a konče nekompromisní blackmetalovou palbou. Všechny položky mají pak samozřejmě formu kompozic, přičemž nutnost poslouchat nahrávku přesně od začátku do konce, to považuji v tomto případě za nezbytnost.

„Paradeigma (Phosphenes of Aphotic Eternity)“ na mě od prvního poslechu zapůsobilo. Jsem přesvědčen o tom, že INFERNO právě tímto opusem vstoupilo ve vší počestnosti mezi žánrovou smetánku, která se dlouhodobě věnuje post-blackmetalovému žánru. Mnou použitou škatulku ovšem chápejte spíše jako takovou nutnou berličku, díky níž lze alespoň částečně svázat neklidná chapadla rozdrážděné chobotnice. Filozofický přesah nahrávky osobně vnímám jako výstavní bonus, jenž v plné kráse podtrhuje obrazotvornost celého soundtracku. Přiznám se, že bych si opravdu přál, aby právě tato deska v metalovém undergroundu zarezonovala, neboť ji osobně pokládám za velmi ambiciózní, z českého pohledu pak reprezentativní. Francouzský label Debemur Morti Productions zároveň určitě dopomůže k tomu, aby se nahrávka dostala k těm správným uším.

Skladby: Decaying Virtualities Yearn for Asymptopia, The Wailing Horizon, Descent into Hell of the Future, Phosphenes, Ekstasis of the Continuum, Stars Within and Stars Without Projected into the Matrix of Time

Sestava: Adramelech – vokály; Ska-Gul – kytara; Morion – kytara; Sheafraidh – bicí

Host: Hekte Zaren – vokál

ALL

https://pureinferno.bandcamp.com/

One thought on “INFERNO – Paradeigma (Phosphenes of Aphotic Eternity) (CD – 2021, Debemur Morti Productions)”

  1. Už se těším až mě album dojde, recenze dává tušit opravdovou lahůdku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *