APRIL WEEPS – Comma (CD – 2018)

Přestože APRIL WEEPS fungují na scéně už od roku 2010, tak se nikterak výrazně do myslí posluchačů nezapsali. Nicméně prostřednictvím druhého alba, které se jmenuje „Comma“, se vše podstatné dost možná změní. Kapela evidentně více zapracovala na propagaci a novinku servíruje v příkladném digipackovém balení.

Ta nabízí sbírku líbivých skladeb, jejichž kabátek by se dal charakterizovat jako gothic metalový. Vzpomínáte na časy kapel, jakými byly např. EVEREVE, SUNDOWN, DARKSEED, případně i stále fungující CREMATORY? Dovolím si tvrdit, že právě tyto kapely dokázaly do atmosferického metalu vnést tolik potřebnou čerstvost, a posluchačům tato „líbivá“ cesta pochopitelně imponovala. Po dvaceti letech už tomu tak pochopitelně být nemůže a nutno podotknout, že ani jedna ze zastoupených skladeb nepřekypuje přílišnou originalitou. Pokud byste zde chtěli najít něco opravdu neslyšeného, tak bohužel. To se raději podívejte jinam. Pokud ale tíhnete k melodické hudbě, které vévodí hrubý growl s opozičními dívčími vokály, dále pak klávesy, jež citlivým způsobem obrušují hrany tvrdých kytar, pak pro Vás APRIL WEEPS jistě budou zajímavou alternativou.

Mě osobně nahrávka, přiznávám se, nikterak neuráží, ale zároveň z ní neskáču kdovíjak do vzduchu. Za pochvalu ovšem s určitostí stojí atmosféra celého kompletu, dovolím si tvrdit, že APRIL WEEPS jsou dobří právě v tom klíčovém: dokáží svou tvorbu přesvědčivě navonět. Naopak zvuková stránka nosiče mi přijde spíše průměrná, těžko posuzovat, kterak měl vypadat skutečný záměr. I v tomto ohledu se jedná o hlubokou sondáž do „devadesátek“… Ale třeba právě tento faktor určitou část posluchačů přesvědčí. „Comma“ je solidní počin. Má sice své mouchy, ovšem přímým fanouškům tohoto stylu by to až zas tak vadit nemělo.

Skladby: Palingenesis, Unreachable Gratification, Terminal Rumination of a Broken Soul, A Way of Mind, Rain, Realisation Stage, The Last Piece of Eden, Extirpation, In Aeternum

Sestava: N – vokály; Marty – vokály; Dex – kytara; Mario – kytara, zpěv; Stronghold – klávesy; Pitrs – bicí.

ALL

https://aprilweeps.bandcamp.com/

2 thoughts on “APRIL WEEPS – Comma (CD – 2018)”

  1. Nostalgia 90ich rokov,ale celkom dobre sa to počúva keďže sa dostavia zimomriavky vďaka Marte a klávesovím podmazom aj dnes,dúfam že niekedy v budúcnosti bude mať svoj vlastný projekt,ale hlavne není to album na prvé počutie a to je dobre a teším sa na tretí.zvukovo vrámci možností….

  2. Zažil som asi najlepšie metalové obdobie u nás, vďaka kapelám ako Ethereal pandemonium, Galadriel, Orkrist…
    Keď som počul tento album (na koncerte to bolo dosť nakočku nazvučené), mal som zimomriavky, pretože to bol návrat v čase. Akoby som počul to najlepšie zo slovenského melodického metalu na jednej placke.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *