ZOLFO – Delusion of Negation (CD – 2020, Spikerot Records)

Považte, podle mého jednoznačně unikát! Logo formace ZOLFO sice není snadné přečíst, ale vypadá skutečně obdivuhodně. Kapela pochází z Itálie, funguje sotva čtyři roky a „Delusion of Negation“ představuje premiérové dílo se vším všudy. Abych byl upřímný, očekával jsem spíše „rozkoukávání spojené s nadšením“, ovšem výsledek je opoznání přívětivější.

Tvorba Italů stojí na kombinaci sludge/doom metalu, hardcorového backgroundu a těžkotonážních riffů, jež mají tendenci postupně se rozkládat a rozvíjet. Přestože hudba není úplně „atraktivní“, je hezky drolivá a má ambici zaobírat se detailem. ZOLFO přesně vědí, kam směřují. Nálada všech pěti kompozic je řádně odtažitá a komorní, a přestože každá z nich představuje cca čtvrthodinový kus, kolekce ani v nejmenším neupadá do průměru. Je ale vcelku pochopitelné, že určité nároky na posluchače klade. V určitých chvílích není úplně snadné se materiálem prokousat, ovšem oním rozhodujícím prvkem je v případě „Delusion of Negation“ zvuk. Ten mě opravdu hodně baví. Hotová krysí symfonie, černá stoka italského velkoměsta. ZOLFO mají zkrátka hodně dobře našlápnuto!

„Delusion of Negation“ je vskutku zdařilé album. Pokud Italům forma vydrží, v budoucnu se od nich můžeme dočkat ještě nejednoho hnilobného dárku. Určitě by bylo fajn, kdyby se kapele podařilo trochu více zapracovat na melancholičtějších partech, představit si dokážu i určité vymanění se z řady obdobně zaměřených souputníků. Nicméně už tato premiérová nahrávka předjímá, že ZOLFO nemají problém se zhudebněním vlastních představ a fantazií. Pokud máte rádi temnou a melancholickou hudbu, ZOLFO by Vás mohli přesvědčit.

Skladby: Neural Worm, Inner Freeze, Existential Prolapse, Delusion of Negation, The Deepest Abyss.

Sestava: Dave – vokály; Saverio – baskytara; Piero – bicí; Nicolò – kytara; Fabrizio – kytara.

ALL

https://zolfo.bandcamp.com/releases

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *