ZODIAC – Starving for Flesh (CD – 2019)

ZODIAC jsou už poměrně ostřílenou partou hudebníků. Na svém pátém albu „Starving for Flesh“ servírují sice typický old school death metal, dalo by se říci nikterak překvapivý, ale na druhou stranu chytlavý a poměrně poutavý. Když jsem nahrávku poprvé poslouchal, pomyslel jsem si něco o ranné tvorbě SIX FEET UNDER. Také ZODIAC se v kytarových riffech doslova kymácí ve vzduchu, přičemž středně rychlá tempa jim v rámci celku sluší. Tu a tam pak probleskne nějaká ta melodická mezihra, jež poměrně vkusně zapadá do celkového obrázku.

Tradiční deathmetalový přednes lze pochopitelně brát jako „nutnou zbraň“, jejíž prostřednictvím se posluchač dovídá spoustu zajímavostí o pohnutkách kanibalských. Subjektivně se mi tento přístup docela zamlouvá, neboť prostoduché plácání o mrtvolách už dávno vyšlo z kurzu (ale k oné žánrové klasice bezesporu historicky patří). Dobrý dojem z alba zanechává i tématicky zpracovaný design digipacku, kde příznivci fyzického nosiče najdou vše potřebné.

„Slaving for flesh“ představuje poctivou deathmetalovou prácičku. Žádné velké mazlení, žádné experimenty, pouze přímá a poctivá cesta k zaručené cílové pásce. Samozřejmě pro někoho tohle všechno může být málo, ovšem kluci se za své počínání nemusí vůbec stydět. Jejich skladby si zaručeně příznivce najdou, toho bych se nebál. Teď už jen o trochu více rafinovanosti. Konkurence, sakra, nikdy nespí.

Skladby: Slaving for flesh, The lovemaker, Warrior‘s heart, Paralyzed by fear, Rapture in darkness, Forsaken, cold and empty, The reawakening, Be ready, Rotten

Sestava: Thomas – kytara, zpěv; Jirka – baskytara; Pavel – kytara; Martin – bicí

ALL

https://zodiac-metal.bandcamp.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *