Zmar, běs, špína… NĀV burácí s novou řadovkou Trpte

Blackmetalová vichřice NĀV přichází s novou porcí syrové, nekompromisní a atmosférické muziky. Třetí řadovka má název Trpte, vychází u pražského labelu MetalGate a nabízí deset černočerných kompozic, které žánrovým fanouškům poslouží jako dokonalý doprovod k aktuální pochmurné podzimní atmosféře.

Album se dá zakoupit ve všech formátech, tedy na LP, CD, MC a v digitálu. Vinylové nadšence pak jistě potěší, že na LP deska vyšla hned ve dvou barevných provedeních, a to ve spolupráci s Naše desky. „Prioritou jsou pro nás vinyly a MC, ale je samozřejmě fajn, že je naše novinka dostupná na všem. Celkově jsem rád, že jsme si s MetalGatem opět plácli. Snad se album vydařilo ke spokojenosti všech, tedy posluchačů, labelu i nás. My jsme rozhodně nadmíru spokojeni!“ říká zpěvák a kytarista Ivan.

Vinyl dává skvěle vyniknout grafické stránce alba, především samotnému obalu, který jde tentokrát jinou cestou než předešlé nahrávky, cestou vizuálního realismu a minimalistického pojetí. Jeho středobodem je plastika, kterou pro kapelu vytvořila sochařka Anna Krninská. „Obal měl být původně úplně jiný, vázaný spíš ke klipovce než k názvu desky, ale umělec tím pověřený neměl toho času inspiraci a jiné návrhy se příliš neblížily obalu blackmetalové desky,“ popisuje Ivan, který v hlavě nosil nápad, jenž navazoval na předchozí nahrávky NĀV.
Smrtci měli na obalu linoryt, Arcizlo malbu, takže se logicky nabízela socha. „Aničku Krninskou, talentovanou sochařku, jejíž díla jsou k vidění v okolí Jindřichova Hradce, v Praze i po celé republice, jsem potkával několik let po barech, tak mě napadlo ji oslovit. Nadšeně souhlasila a po pár lehkých konzultacích jsme si dílo předali a následně ho ze všech možných úhlů nafotili společně s replikou lebky, kterou jsme kdysi koupili a občas vozili na koncerty.

S Ondrou Šmejkalem z MetalGatu jsme pak seskládali grafiku. “Na Trpte se objevuje několik hostů. Tím nejvýraznějším je Veronika Zemanová z Kalle. Dále Václav Slavík z Five Seconds To Leave a Nod Nod a parta přátel kapely ve sborech. Deska hudebně navazuje na skvěle přijaté předchůdce, což znamená, že fanoušci opět dostanou dávku špinavého a běsnícího black metalu.

Setlist nahrávky je následující: Crux / Vukojebina / Ex Materia / Vanitas / Ozymandias /
Jamais Vu / Promaja / Epimetheus / Usurpator / Vesmir.

Album se dá zakoupit na: https://www.metalgate-eshop.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *