ZAVŘÍT – Promo (CD-2014)

zavřítDo rukou se mi dostalo několik nahrávek kapel z plzeňského regionu, a přestože se žánrově netýkají proudů, které jsou na R.U.M. zinu zaznamenávány, stejně jsem si řekl, že tyto začínající spolky podpořím. Nejinak tomu je i u rockové skupiny ZAVŘÍT, jež se na tomto CD představuje dvojicí skladeb, čili zdaleka se nejedná o žádný oficiální nosiče, ale legitimní promo, jehož cílem je kapelu alespoň decentně představit hudebním médiím a potenciálnímu posluchačstvu.

A jak to se ZAVŘÍT opravdu vypadá? Po dvou skladbách se dá usuzovat, že hoši rozhodně nemají v plánu pouštět se do nějakých závratných žánrových kolotočů a hezky při zdi se drží klasické písničkové formy, která má ovšem hlavu a patu. Skladby „Vokýnko“ a „Romantik“ pak předznamenávají snahu o moderní vyznění, přičemž žánrově bych kapelu zařadil někam na pomezí rocku a electro-popu a dokonce bych si dovolil tvrdit, že se oba představené songy nemají daleko k LUCII, anebo dokonce k TATA BOJS. Jak se ovšem bude tvorba ZAVŘÍT vyvíjet dál, to je zatím ve hvězdách.

Každopádně jsou však ZAVŘÍT spolkem se solidním potenciálem, těžko říci, jestli sní o zařazení do mainstreamové stoky, tady je každá rada drahá. Nicméně pokud si mám představit, že by se podobná hudba hrála přes den v rádiu, mně osobně by to vůbec neuráželo a dost možná, že bych si nějakou tu stanici občas i pustil. Zkrátka profesionálně odvedená práce, jež mnohé potěší a nikoho dalšího neurazí. Ještě připomínám, že obě skladby můžete vyslechnout na profilu kapely. A nyní ještě stručné info:

Kapela byla založena v roce 2002, kdy vzhledem k svému věku produkovala čistě punkové písničky ve složení: Libor Hříšný – zpěv, kytara, Kamil Mašek – basa a Ondřej Kuncl – bicí. Již po roce zkoušení jsme natočili první CD – Mrtvola. Postupem času a vývojem hudebního vkusu přibrala nové členy, na post zpěváka Pavla Kukaně a bubeníka Štěpána Plačka, kdy jsme z punku přešli na hudební styl crossover a vydali demo Nepodmíněně.

Od roku 2010 hrajeme ve složení: Libor Hříšný – zpěv, kytara, Kamil Mašek – basa, Vladimír Kocůn – Bicí a snažíme se produkovat moderní české rockové písničky okořeněné elektronickými prvky s vizemi nejvyššími ! V roce 2014 jsme vydali dva singly Vokýnko a Romantik, se kterými hodláme otravovat, kde se dá.

2005: 2.místo Česká rocková liga
– 1.místo divácká soutěž – Česká rocková liga
2008: Finalista hudební soutěže Můza
2009: Semifinále hudební soutěže Skutečná liga
2013: 3.místo hudební soutěže RockPro

ALL

http://bandzone.cz/zavrit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *