WITCHFUCK – Black Blood Baptism (CD – 2021, Godz ov War Productions)

Parádní název kapely, super slovní spojení. Skoro by si člověk myslel, že takhle „prostý“ název musí být dávno obsazen. „A vono fakt NE!“ Tihle polští WITCHFUCK v letošním roce vydali debutové album „Black Blood Baptism“ a s dobře známými prostředky se snaží přesvědčit o svých kvalitách. A není to příliš velký problém, neboť všichni zúčastnění mají plno zkušeností z působení v jiných kapelách, patrně dost dobře vědí, jak a čím posluchače nejlépe zaujmout.

Mně osobně se nejvíce líbí nadsázka, se kterou WITCHFUCK svou živelnou muziku předkládají. V dnešní době je opravdu moc těžké fanouška odrovnat, ani absolutně namáklá avantgarda nemusí nutně znamenat pytel plný zábavy. Jak už jste nejspíš poznali, WITCHFUCK kráčí přesně opačnou cestou. Prostřednictvím „Black Blood Baptism“ velebí metalovou klasiku a svým pojetím zabředávají do nitra chytlavého black‘n‘rollu. Když jsem kupříkladu poslouchal skladbu „Sulfur Goat“, okamžitě jsem si vybavil estonské LOITS. Také oni se proslavili chytlavým rockingem v součinnosti s black metalem.

WITCHFUCK ovšem nejsou napojeni jen na black metal. V jejich hudbě je patrný výrazný podíl thrashe, nemluvě o nenásilném povstání punku, jenž v tvorbě kapely rovněž ožívá. Přibližně tříminutové tracky jsou samozřejmě pojaty hodně vitálně, ostatně samotná podstata hudebního ranku si to takhle pěkně žádá. Dovolím si tvrdit, že v rámci zvoleného, toho nejvíce „hnusově krásného“, vytesali WITCHFUCK naprosté maximum. „Špinavý zvuk“ pak podtrhuje toto silácké dílo, jemuž nechybí nadhled ani vyznání lásky těm „největším“ („Pure Evil and Hate“ od BEHEMOTH). Od „Black Blood Baptism“ neočekávejte žádnou revoluci, pouze poctivou metalovou rachotinu se vším všudy. Jo, musím říct, CD vypadá opravdu luxusně! Kombinace černé s červenou, to funguje!

Skladby: March of Doom, Black Blood Baptism, Unicestwienie, Sulfur Goat, The Horned Archangel, Pentagram in Fire, The Pagan Storm, Hailing to the Stars, Into the Fathomless, Dar, Sabbath of Unholy Lust, „Black Blood Baptism“ (BEHEMOTH cover)

Sestava: Hellscreamaross – zpěv; BeerTerror – kytara; Ziaro – baskytara; M.D. – bicí

ALL

https://www.godzovwar.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *