WILCZYCA – DrakoNequissime (CD – 2021, Godz ov War Productions)

Z hlubokého undergroundu vyvstala další blackmetalová smečka. Dvojice WILCZYCA, jež pochází z regionu hlavního polského města, se příznivcům „černého kovu“ premiérově představila v roce 2020, kdy vydala hned dvě řadová alba („Wilczyca“, „Horda“). Pod vším je podepsána dvojice „pachatelů“, přičemž role jsou rozděleny vpravdě jednoznačným způsobem: Nidhogg – zpěv, Louve – hudba.

Na třetím albu „DrakoNequissime“ se pak spřízněné dvojici povedlo doplnit sestavu o hostujícího bubeníka Vøra, jež dokázal své dva kumpány vyztužit na místě navýsost potřebným. Z celkového pohledu však tento prvek působí spíše kosmetickým dojmem, neboť WILCZYCA nepřináší do blackmetalové komunity nic extra převratného. Na sto procent se hlásí k ryzímu old schoolu, a to se všemi krásami a nemocemi. Zvuk jak z devadesátých let, tradiční norská stylistika, ani náznak ústupku.

Myslím si, že milovníci undergroundové produkce budou třeba spokojeni, do sbírky si s radostí zařadí další podzemní dílko, ale to je tak všechno. Hudba WILCZYCA je snadno zaměnitelná, málo nápaditá a tvrdohlavě striktní. Největší zajímavostí tak zůstává účast Romana Kostrzewskiho z legendárních KAT, který svým hlasem opatřil skladbu „Jeszcze zemści się ziemia“. Atmosféra nahrávky tak nějak OK, ale jen s tímto vystačit nelze. Tak snad příště.

Skladby: Nienawidzę Jezusa Chrystusa, Sic Luceat Lux, DrakoNequissime, Jeszcze zemści się ziemia, Czarny ołtarz, Nema

Sestava: Louve – hudba; Nidhogg – zpěv

Hosté: Vør – bicí; Roman Kostrzewski – zpěv (4)

ALL

https://www.facebook.com/wilczyca.kult

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *