WALTARI – Futurum Music Bar, Praha (20. 11. 2015)

WaltariMohlo se zdát, že finští WALTARI v posledních letech ztrácí dech – změny v sestavě, dlouhá studiová odmlka… Naštěstí tomu tak ale není, což letos potvrdila nová a opravdu povedená řadová deska a 20. října také hodně divoký a našlapaný koncert v pražském Futuru.

Kärtsy Hatakka je zkrátka nezmar, který se nevzdává. Že se mu povedlo dát dohromady novou a hlavně muzikantsky kvalitní partu lidí, potvrdil už vloni, kdy WALTARI jeli české turné se SUPPORT LESBIENS. V Praze se představili takřka v identické sestavě, která se stihla ještě lépe sehrát a jednoduše šlapala jako hodinky.

Waltari mají za sebou plno legendárních desek, ze kterých by dokázali nakrmit hned několik koncertních setlistů. Je ale evidentní, že své novince „You Are Waltari“ věří, proto na ní postavili i pražský koncert. A vůbec to nevadilo, protože nové skladby fungují skvěle a se starými hity si v ničem nezadají.

WaltariliveAle sahalo se samozřejmě i pro klasiky. „So Fine“, „Atmosfear“, „The Stage“, to jsou skladby, bez kterých by snad fanoušci Waltari odejít nenechali. Jak je od loňského roku zvykem, nezapomnělo se ani na symfometalový monument „Yeah! Yeah! Die! Die! Death Metal Symphony in Deep C“, ze kterého zazněla „Deeper Into The Mud“. Bylo to skvělé koření, ale WALTARI jsou přece jenom o něčem jiném, než je death metal. WALTARI jsou odvázaná, Karstyenergická, crossoverová diskotéka, která dodnes nenašla konkurenci. Buď je milujete, nebo nenávidíte. Dá se předpokládat, že pokud jdete na jejich koncert, spadáte do první skupinky, ostatně jako já ?

Naštěstí na koncert dorazilo i poměrně dost lidí, kteří vytvořili skvělou atmosféru. Vše fungovalo na výbornou, snad jen zvuk nemusel být tak přeřvaný, ale to je subjektivní dojem. Škoda jen, že ve stejný den o kus dál hráli PARADISE LOST, kteří zajisté finským kolegům několik fanoušků odebrali…

Petra Votrubová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *