Vystoupení na turné k novému albu REFRACTORY OBDURATE exkluzivně pro Českou republiku!

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPřed dvanácti lety na sebe poukázala nová skupina Davida Eugena Edwardse zvaná WOVENHAND (dříve WOVEN HAND) svým eponymním albem. V té době byla jeho hlavní skupina 16 Horsepower stále ještě aktivní, avšak Edwards a další dva její členové – Pascal Humbert (baskytara) a Jean-Yves Tola (bicí) se od ní začali pomalu oddělovat. V témž roce však ještě 16 HORSEPOWER stihli vydat naléhavé album a svou studiovou labutí píseň Folklore.

WOVENHAND nelze charakterizovat tradičními termíny. Jejich hudba je organickým spojením neofolku, post rocku, punku, alternativního country a dalších vlivů, jejichž poměry Edwards po celou dobu pečlivě vyvažuje s puntíčkářstvím šamana a odhodlaností kněze a které v kompaktním celku slouží k jeho sebevyjádření, stejně jako vytrvalému spirituálnímu hledání.

Od doby, kdy Edwardsův sólový projekt vystoupil ze stínu legendárních 16 Horsepower, Wovenhand vydali sedm alb. Jejich poslední nahrávka nese název Refractory Obdurate. Na její tvorbě se kromě Edwardse podíleli dlouholetý perkusionista skupiny ORDY GARRISON a hudebníci Chuck French a Neil Keener.

REFRACTORY OBDURATEdéle rozvíjí témata načrtnutá v předchozích albech. Skladby Good Shepherd, Field of Hedon a Hiss následují započatý melodický kurs zesílený punkrockovou srdečností. V téže době však vrstvené plochy ve skladbách The Refractory, Salome a Obdurate Obscura vyrůstají v samostatné eposy. Deset skladeb působí jako umně sešitý patchwork, který překračuje hranice žánrů stejně jako očekávání fanoušků. REFRACTORY OBDURATE je album plné mystických vokálů, pompézních elektrických kytar, nekompromisních bicích a gradujících motivů, které čerpají z post-punku a metalu, o které se skupina vždy částečně opírala. Vstupenky na koncert Wovenhand je možné pořídit v rozumném cenovém rozpětí od 390 do 490 Kč v pokladně Eurocentra v Jablonci n. N. a v síti Ticketstream.

http://www.eurocentrumjablonec.cz/akce/program-akci/#news-4497

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *