Volyňský ETEF open air (24. – 25. 7. 2020) & COVID-19 – šance na konání festivalu stále existuje!

Ahoj přátelé, delší čas jsme o sobě nedali vědět, proč? No protože jsme nevěděli, jak budeme za COVID-19 stavu (ne)pokračovat v ETEF 2020. Jak to tedy vidíme k dnešnímu datu:

Situace může být nepřehledná ještě dlouho. Celý duben jsme číhali na vhodný moment, kdy se situace ustálí, vyjasní a bude možné vydat nějaké závazné prohlášení. Celý duben tento moment nenastal. Číháme dál.

O celé koroně si myslíme své. Jsme rádi, že se pro Českou republiku prozatím nenaplnily nejčernější scénáře. Zda toto nebezpečí reálně hrozilo, nebo zda ještě může hrozit, neumíme naším laickým pohledem fundovaně vyhodnotit. Každopádně k dnešnímu dni, s dnešními informacemi o rozšíření viru v populaci bereme celou “krizi” s rezervou.

Dost možná jste zaznamenali tiskovou konferenci vlády o definitivním zákazu letošní sezony velkých festivalů. K tomuto bychom rádi podotkli, že ETEF mnohatisícový festival není, nikdy nebyl a ani nemá ambice se jím stát. Toto opatření se nás tak, podle našeho rozumu a svědomí, netýká. Odmítáme se vzdát na základě vágní formulace „velké festivaly”. Dokud nebudou jasně a závazně stanoveny hygienické požadavky a limity návštěvnosti letních kulturních akcí, nečekejte od nás konečné stanovisko.

S kapelami jsme v permanentním kontaktu, jsme připraveni festival ve stejné sestavě odložit na 23. – 24. 7. 2021, když to nepůjde jinak. Ale na to je zatím rozhodně brzy! V tuto chvíli je hlavní variantou stále  konání v letošním roce. Hranice se pomalu otevírají, problémy se řeší. ETEF 2020 v oznámené podobě je stále teoreticky uskutečnitelný. Uplynulé týdny nám dávají za pravdu, že “poslední” slovo vlády zdaleka nemusí být poslední. Sám ministr kultury Zaorálek tvrdí: „Budeme se samozřejmě bavit, co bude v létě možné. To vám ale teď neřekne nikdo z nás, protože to bude věcí toho, jak se vyhodnotí první krok”, povolení kulturních a sportovních akcí do 100 lidí… Myslíme se, že za tři měsíce to mohou být i stovky.

Co z toho plyne? Nikdo nic neví, nic není jisté. Počkejme. Pořád je čas. Nemáme co ztratit.

Kdo počkat nemůže, a potřebuje se rozhodnout o účasti „natuty“ už nyní, ať s ETEF 2020 raději nepočítá. Upřímně řečeno, sami si neodvažujeme tipovat, jak to nakonec dopadne. Každopádně stále platí naše slovo – předplatitelé se můžou spolehnout na náš férový a individuální přístup. Nic neriskujete, vaše peníze jsou v bezpečí na festivalovém účtu a spokojenost fans je pro nás absolutní prioritou. Jsme připraveni obratem reagovat na vaše požadavky či podněty – pokud máte cokoliv na srdci, pište na email: info@etef.cz. Až se situace definitivně vyjasní, očekávejte od nás hromadný email s instrukcemi.

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK STÁLE BĚŽÍ. Aktuálně jsou k dostání vstupenky z třetí edice za 599 Kč, viz objednávkový formulář zde. Objednávky vstupenek v tuto dobu vnímáme jako obrovský výraz podpory a důvěry, za což vám z hloubi srdce děkujeme.

Mějme všichni trpělivost. Naděje umírá poslední. Díky za Vaši podporu.

ETEF crew

PS: Prosíme, sdílejte!

https://www.facebook.com/eteffest/
http://etef.cz/

ETEF = (old school metal + přívětivé prostředí prvorepublikového koupaliště + rodinná přátelská atmosféra + levné občerstvení + stanování zdarma přímo v areálu + parkování zdarma max. pět minut pěšky) = zábava pro metalové tradicionalisty!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *