VOLUPTAS, OČI VLKA, SWEEPS 04 a YARRDESH (9. ledna 2022 v Underdogs‘)

VOLUPTAS už před více než rokem vydali svůj poslední studiový počin Towards the Great White Nothing, na kterém mísí severský black metal s excentrickými rockovými prvky, ale také s noisem a saxofonovými pazvuky. Od té doby makají na novém materiálu, který budou prezentovat i naživo. Opět lze ale očekávat úctu norských avant-blackových kultů jako Ved Buens Ende, ale i přímočařejší BM tremola s blast beaty a dostatečně svérázný přístup k žánru.

https://voluptas.bandcamp.com/album/towards-the-great-white-nothing

OČI VLKA jsou sudetské blackmetalové duo s členy, kteří hráli například v Lichens nebo V rukou osudu. Hned prvním demem vydaným u Caligari Records a skvělými koncerty potvrzují, že pořádný black metal jde hrát ve dvou, i když nejste Sortilegia, Urfaust nebo Bölzer. Správně syrové riffy a agresivně úderné bicí jsou přesně to, co potřebuješ! Navíc už stihli v Dödsmord studiu nahrát nový materiál, takže můžeme očekávat nové songy.

https://caligarirecords.bandcamp.com/album/demo-15

SWEEPS 04 je pražský one man drone metal / ambient projekt. Masivnost jeho kytarových riffů okamžitě připomene legendární SUNN O))) a především v živém provedení dovede posluchače naprosto pohltit a rozmačkat. Sweeps 04 ovšem nepracuje pouze s hlukem a jeho vrstvením. I v klidných polohách je velmi silný, melancholický a zvládá do hrubého drone metalu naprosto přirozeně vměstnat blackmetalové melodie. Volume otočit doprava a očekávejte pořádný zážitek, protože kvalitnějšího zástupce tohoto žánru v ČR nenajdeme.

https://sweeps04.bandcamp.com/album/z-t

Blití po keťáku – mistr rozlámaných rytmů, pořádných rychet a džihádského breakcoru Yarrdesh s jeho aktuální inkarnací, kterou navazuje na loni vydanou nahrávku Techno. Není ale techno jako Techno! Techno od Ing. Králíka a Yarrdeshovo Blití po keťáku je bez nadsázky jedním z nejlepších disonantních (nejen) black metalů posledních pár let. Black/death a math/Meshu riffy zde jsou často protkány tekno/gabba/breakcore rytmikou, a celková vyjetost materiálu by šla přirovnat například k české odpovědi na Jute Gyte.

https://yarrdesh.bandcamp.com/album/blit-po-ke-ku

Neděle 9. ledna 2022 od 17:00 do 22:00; Underdogs‘ (Nádražní 3, 15000, Praha)

https://www.facebook.com/events/246590324180970

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *