USELESS SACRIFICE – Underground potřebuje nadšence!

Dalším kvalitním produktem slovenské metalové scény je kapela, která si říká USELESS SACRIFICE. Vy, kdo ji ještě neznáte, tak zbystřete svou pozornost, protože si myslím, že se jedná o velice talentovaný soubor muzikantů, které čeká nadějná budoucnost. Na mé otázky odpovídal jeden ze členů kapely, Ľubo Karafa.

Vaše hudba je velice melodická a chytlavá, myslím, že na první demo je to velice slušné…
Ďakujeme za kompliment, čo sa týká muziky na našom deme „Tears, Thoughts, Desires…“, v dobe, keď vznikali tieto skladby, sme boli dost ovlyvnení doomovými bandami ako PARADISE LOST lebo MY DYING BRIDE, takže aj naša tvorba štýlovo zapadala do tohto žánru. A to že je chytľavá…asi máš pravdu.

Demo bylo remasterováno. Můžeš k tomu něco říci? Proč se tak stalo?
Tento materiál sa počas troch rokov, čo je na svete, stretával s úspechom či už v recenziách, alebo u fanúšikov, minulý rok v novembri sme v ostravskom štúdiu Citron natočili dalšie štari skladby, ktoré posieláme vydavateľstvám ako promo. A kedže je zaujem aj zo strany fanúšikov o tento meteriál, tak sme sa rozhodli staršie veci zremastrovať a dať ich dohromady na jeden nosič.

Co vlastně chcete vyjádřit svým názvem kapely?
Tento názov je starý asi osem rokov. Vymyslel ho náš niekdajší manažér a nám sa tento názov proste zapáčil. Ináč v slovenštine to znamená „Zbytočná obeť“.

Hudba kterou produkujete, má asi nejblíže k doom metalu. Kdybych vás měl k někomu přirovnat, byli by to (starý) PYOGENESIS. Máte rádi tuhle kapelu?
Od tejto kapely som ja osobne počul asi jednu skladbu, takže nepoznám veľmi ich muziku. Ako som už povedal, staršie skladby sa nesú v doom-metalovom duchu, ale nové veci sú od doom-metalu „kapánek“ odklonené.

Zdá se mi, že jste docela velcí pesimisté. O čem jsou texty a kde berete inspiraci?
Texty sú vecou nášho speváka Maroša a našej veľmi dobrej kamarátky Katky Karabínovej, ktorá nám ich píše rovno do angličtiny. Týkajú sa roznych životných situácií, skúseností, pocitov, snov, ľudí okolo nás atd. Ale pesimistické nie sú, skor realistické.

useless-logoLubo prozraď, jaké jsou tvé oblíbené kapely?
To je veľmi ťažké, pretože ja mám strašne veľa favoritov, počúvam veľmi veľa muziky… DREAM THEATER, TYPE O NEGATIVE, BRUCE DICKINSON, SKID ROW…

A co české kapely. Líbí se ti nějaké?
Áno, mám veľmi rád SAD HARMONY, pačia sa mi aj DARKNESS DREAMS, SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY.

Kapely jako TUBLATANKA, METALINDA, REGATA…byly prvními průkopníky metalu na Slovensku. Ovlivnila tě nějaká? Jak vzpomínáš na tuhle dobu?
Staršie songy od TUBLATANKY si rád popočúvam aj dnes, ale o vlive na našu hudbu sa hovoriť nedá. Myslím, že vtedy chodilo na koncerty týchto kapiel omnoho viac ľudí ako dnes. Dnes je strašne veľa koncertov a strašne veľa kapiel hlavne v undergrounde. A kapely, ktoré niekedy dokázali vypredať sály, sa koli prachom upísali komercii.

Teď zpět k USELESS SACRIFICE. Bude vaší další nahrávkou demo, nebo CD?
To by som rad vedel aj ja. Dúfejme, že CD, Buďme optimisti.

Jaký je tvůj vztah k zinům jako je R.U.M.?
Ja osobne mám pozitivný vzťah ku každému fanzinu, ktorý sa o USELESS SACRIFICE zaujíma, ha, ha… Jednoducho underground potrebuje ziny a ľudi, ktorí ich píšu, pretože každá kapela sa potrebuje trošku zviditeľniť aj z tej druhej stránky ako je hudobná.

Lubo, děkuju ti za rozhovor. Měj se moc fajn a ať se vám daří…
Ďakujeme za priestor v R.U.M. zinu. Nechť sa ti darí.

ALL

http://bandzone.cz/uselesssacrifice

Band contact: Lubo Karafa, Třebíčská 10, 066 01 Humenné, Slovensko

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *