UNHOLD – Here Is The Blood (CD-2018, Czar of Crickets Productions)

Máte rádi ISIS, NEUROSIS, KYLESA, A STORM OF LIGHT, CULT OF LUNA, ROSETTA, SHRINEBUILDER a další obdobné kapely? Pak by se vám pravděpodobně mohl líbit i novinkový počin švýcarské stálice UNHOLD. Ten zmíněný výčet jsem si ovšem nevymyslel sám, stojí totiž na populární černé nálepce, kam se mimochodem vešel i nápis „new album by the Swiss post-metal sludge noiserock adepts…“

Soudím, že odvětví, kterému se kapela věnuje, si dost dobře dokážete představit. UNHOLD zároveň nikterak nevybočují z příslušných žánrových kolejí, jímž v nedávné minulosti propadly stovky hudebních dobrodruhů. Švýcarští zástupci ovšem také nejsou žádnými nováčky a k současnému vyznění dospěli přirozenou cestou, která měla na počátku hardcoreový nádech. „Here Is The Blood“ je pak sbírkou osmi vyspělých skladeb, v jejichž tajuplných strukturách lze najít opravdu mnohé. Impozantní start kupříkladu obstarává výtečná kompozice „Attaining The Light“, jež získala podporu prostřednictvím nádherného dívčího zpěvu klávesačky Miriam Wolf. Trochu mě mrzí, že na desce nedostala o trochu více prostoru (myšleno tedy za mikrofonem), protože právě její barva hlasu sedne do nálady nahrávky naprosto ideálně. Ostatně vokály jsou v rámci kolekce jednou z priorit UNHOLD, takže asi nikoho nepřekvapí, že hlasových poloh je desce celá řada.

Přestože album není pochopitelně nikterak hitové, určitě počítejte s tím, že ono soustavné pronikání je v rámci celku naprostou nutností. O to bych si ovšem nedělal starost, protože „Here Is The Blood“ jednoznačně osloví jen ty posluchače, kteří se tomuto žánru striktně věnují. Sami posuďte, jestli to hodně nebo málo. Nicméně i nějakou tu hitovku dokáží UNHOLD vytvořit, stačí se zaposlouchat do tracku s názvem „Curse Of The Dime“. Silný refrén, překvapivě dosti poddajný, by se klidně vyjímal na některé ze sbírek finských GHOST BRIGADE. Naprosto opačnou tvář ale nabízí posluchačům skladba „Altar“, kde UNHOLD stvrzují svou příslušnost k „lásce“ jménem sludge.

V pořadí páté album se pánům (a slečně) z UNHOLD v mnohém povedlo. Aby se však posunuli o nějaký ten stupeň víš, potřebovali by si koupit ještě dvě kopky suverenity od parťáků ZATOKREV. Jinak se ale jedná o příjemné album se vším, co k profesionální produkci patří.

Skladby: Attaining The Light, Convoy, Deeper In, Curse Of The Dime, Hunter, Pale, Altar, The Chronic Return.

Sestava: Thomas Tschuor – kytara, vokály; Miriam Wolf – klávesy, zpěv; Philip Thöni – kytara, zpěv; Daniel Fischer – bicí; Retro Witwer – baskytara.

ALL

https://unhold.bandcamp.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *