ULVEGR – Vargkult (CD – 2018, Ashen Dominion)

Nemají zatím takové jméno jako známější ukrajinské kapely, ovšem kvalitou se směle mohou poměřovat s těmi nejlepšími – to už koneckonců ULVEGR potvrdili na předchozí placce „Titahion: Kaos Manifest“. Dvojice Odalv (KZOHH, ELDERBLOOD, ex-NOKTURNAL MORTUM) a Helg (KZOHH, KHORS) ani ne před rokem vytvořila skutečně hodně zajímavou nahrávku, která je v rámci blackmetalového žánru na té nejvyspělejší možné úrovni.

ULVEGR v podstatě od svého založení dominují především díky pestrým aranžím a instrumentální vytříbenosti, přičemž oba dva znaky se kloubí v jinak velmi extrémním výrazivu. A právě ona zběsilá a bestiální tvář je na „Vargkult“ jaksi ještě více zdvojena a výsledkem je doposud nejkrkolomnější dílo, jaké kdy ukrajinská dvojice zplodila. Více méně se tak malinko odchýlila od svých předchozích dvou nahrávek, což s sebou pochopitelně nese řadu plusů i mínusů.

ULVEGR rozhodně nelze podezřívat z toho, že by se nesnažili vytvořit zase trochu jiný odstín „černého kovu“, ovšem mně osobně je spíše bližší jejich atmosféričtější rovina s mírně avantgardních kudrinek. Přestože tedy novinka přináší přímočarý black metal pár exceláns, v hloubi duše se stejně cítím poněkud zrazen. ULVEGR se totiž z mého pohledu až zbytečně zbavili své velké devízy, která je v jistém smyslu odlišovala od konkurence.

Na novince tak mám „pouze“ co dělat s nadstandardně provedeným řemeslem, jenž sice potěší, ovšem nikterak neuchvátí. Jsem ale bytostně přesvědčen o tom, že na další řadovce zvolí ULVEGR poněkud jiné řešení vlastní prezentace, v jejich případě je to jenom o vybraném záměru.

Skladby: Rune Ice Frozen Hatred, The End Is Near, Cold Graves Breathing Beast, Death Is Our Law, Cutting Off Your Throat, All the Sheep to the Slaughter, We Remember the Blood.

Sestava: Helg – vokály, kytara, baskytara; Odalv – bicí

ALL

https://ulvegr.bandcamp.com/releases

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *