TWISTED TRUTH – Greenhorns Games (CD/EP-2015, Critde Fastic records)

Greenhorns GamesKdyž jsme na sklonku devadesátých let zakládali tehdy ještě xeroxovaný R.U.M. zine, mnozí si mysleli, že je to jen takový epiodní úlet, pouhá krátkodobá záležitost. A? Mýlili se! Ne, rozhodně se na tomto místě nehodlám mlátit do prsou, spíše se chci kontinuálním můstkem dostat ke kapele TWISTED TRUTH, která vznikla už v roce 1993, byla v devadesátých letech hodně aktivní. a někteří bývalí redaktoři R.U.M. zinu (Marduk, Radim) dodnes nedají dopustit na jejich slavné demáčové nahrávky (alespoň v to věřím).

Nicméně tak jak stále pokračuje R.U.M. zine, tak i TWISTED TRUTH s muzikou nepraštili, a přestože jejich jméno není až tolik na očích, stále to dokáží pěkně roztočit a aktuální ‚EP o tom pochopitelně vypovídá, byť jeho časová stopáž čítá něco málo přes osm minut hudby (na displeji se vám ovšem zobrazí osm položek, což sedí). Nahrávka ve své podstatě představuje průlet sokola bytem, buďto ho můžete nahánět, anebo si jen tak sednout a čekat na jeho zmizení. „Greenhorns Games“ má zkrátka sílu, je dostatečně zběsilé a díky své krátkosti nenudí. Ani jedna vteřina tu nepřišla na zmar. V úvodním „Intru“ se kupříkladu koná kytarová riffáž, za kterou by se nemuseli stydět ani ENTOMBED v nejlepších časech své kariéry.logo S „Tomorrow, People Will Be Pissing Everywhere“ je produkce přepnuta do režimu grindu, ovšem zvuková kvalita zůstává i nadále naprosto průzračná, což kvituji s povděkem. Po kratičkém vtípku se sympatickým názvem „Rum“, následuje ještě intenzivnější sypanice „Hitchhiker Forever“ s naprosto prasečím vokálem, jehož grády kulminují v jakémsi druhu zvířecího refrénu.

Ústředním songem nahrávky je však jednoznačně nápaditá skladba „Uschl pes“, která nabízí hned několik hardcoreových úskoků s čistými vokály a táhne se až k poměrně neškodným rockovým hranicím, ovšem jen do doby narušení cizím vetřelcem v podobě drtících nástupů ve jménu grindu. Skutečně příjemné a především nápadité zpracování, ostatně onen nadhled měli TWISTED TRUTH vždycky. Další vtípek? „Hypermarketphilia“ – další to vteřinovka. A finále? Death-grindová haluz „Valley Of Swines“ s jednoduchou punkovou melodií, nevím proč, ale tenhle song mi připomíná nějakou značně zdeformovanou říkanku z dětství, pojatou pochopitelně ruku v ruce s morbiditou a zvráceným humorem.

Výsledek? Hodně solidní prácička… prácička, která potěší. Těžko říci, jak moc rafinované by muselo být celé albu, aby mě dokázalo zaujmout, ovšem v tomto rozpoložení si pestrou drtičku jménem TWISTED TRUTH dokážu dopřát bez sebemenšího problému. Příjemná svačinka se záblesky nostalgie…

ALL

http://bandzone.cz/twistedtruth

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *