TRUCHLO STRZYGI – Gwiezdny demon (CD – 2022, Godz ov War Productions)

Tohle je naprostá paráda! S jednoduchostí nejdál dojdeš, sakra, to neplatí skoro nikdy, ovšem polští TRUCHLO STRZYGI moc dobře vědí, kterak nejlépe nalehnout na lopatu. Tolik zábavy, bordelu, otevřenosti, rebelie… naprosto fenomenální záležitost.

Aby kapela vytvořila skvělou nahrávku, nemusí být nutně instrumentálně geniální. Ono někdy stačí, když mají dotyční představivost a nebojí se zkoušet neotřelé věci. A přesně tohle je případ TRUCHLO STRZYGI, za mě naprostých šílenců, jež si vyhlédli black metal/punk jakožto jednu z primárních žánrových stanic. Ty další pak odkazují na něco, co lze popsat jako post-punk (gothic), možná i dirty rock´n roll.

Samotnou kapitolou jsou pak hlasy všech zainteresovaných – a že jich tedy je. Všechny ty screamy, hlaholy, popěvky, ženské výpady (např. v „ Kreatura Obrzyolistwa“), to je opravdu radost poslouchat. Člověk vůbec netuší, co ho může potkat za další dvacet vteřin, natož v další skladbě. Moc se mi moc líbí, kterak kapela ohýbá black metal právě oním post-punkovým směrem. Myslím, že zrovna tady lze v hudebním křížení ještě ledacos objevit.

„Gwiezdny demon“ je nápaditá kolekce, která si nikterak nehraje na velké umění. Opak je ale pravdou. Velký rock´n roll, jenž se nebojí tmy, fúzí či eventuální trapnosti. TRUCHLO STRZYGI zkouší, kam se dá zajít, a vychází jím to dokonale. Hravost alba zároveň potrhuje i „vagabund image“ (to logo je super, pokud bude triko, okamžitě ho chci ????). Ale i fyzický nosič je super. K dispozici mám CD, jehož součástí je nabušená knížečka, modrá vsádka je taky parádní… Doufám, že TRUCHLO STRZYGI někdy uvidím naživo! Do té doby naštuduju polské refrény. ????

Skladby: Strumień świadomości, Ostatnie tchnienie Nosferatu, Kreatura obrzydlistwa, Krew strzygi, Zagłada, A.C.D.C., Tonąc we łzach, Planeta Astrid

Sestava: Gambit – zpěv; Alkatraz – kytara; P. – kytyra, baskytara, zpěv; Kaczor – bicí

ALL 

https://truchlostrzygi.bandcamp.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *