THRASH NIGHTMARE 2 – FARSCAPE, WHIPSTRIKER, APOKALYPTIC RAIDS, LAHAR

Thrash seassionVšichni příznivci metalu pozor! Po roce přichází parta kolem kapely Lahar s dalším koncertem, tentokrát s názvem Thrash Nightmare II. aneb Brazilian Attack. Z exotický metalový velmoci a kolébky thrash metalu Brazílie, zavítá do našich končin silná, nesvatá trojice, špička jihoamerickýho underground metalu : FARSCAPE, WHIPSTRIKER a APOKALYPTIC RAIDS, kterou doplní domácí LAHAR.

Neseď doma na zadku, opraš svou starou džísku a přijď v úterý 4. listopadu do klubu Pí v Písku podpořit jejich tour, zaházet hlavou, vypít pár piv, rozjet mosh pit a zapařit na poctivej brazilian attack! Jelikož se druhej jde do práce, start akce je přesně v 19:00 . A protože je kapacita Local klubu Pí omezena, nabízíme možnost zakoupit lístky v předprodeji.
Předprodej:150,- na místě: 180,-

FARSCAPE
Syrový thrash metal z RIO DE JANEIRO v podání FARSCAPE odkazuje na staré německé thrashárny s příchutí brazilské exotiky a temperamentu. Štěkaný vokály alá Mille Petrozza, ocelovej zvuk kytar, výtrsy zařezávající se hluboko do tkáně, sóla tahaný až z paty, neúnavně tepající trešovej rytmus bicích. Klasika!!! Pokud máš rád poctivej thrash jako třeba rané desky KREATOR, SEPULTURY nebo DESTRUCTION, FARSCAPE tě okamžitě dostanou! Kapela (založena 1998) má na kontě tři velké desky (Metal Inquisition records, Dark Sun Records, Kill Again Records), které nesou ty nejpřísnější měřítka a to včetně zatím posledního záseku v podobě LP „Primitive Blitzkreig“ z loňského roku.Pozor, podzimní turné bude pro kapelu vůbec první dlouhá šňůra v Evropě.

WHIPSTRIKER
Legenda světovýho underground metalu. Původně jednočlenný projekt všestraného muzikanta Victora „Whipstrikera“, kterého můžete slyšet na deskách kapel: Atomic Roar, Diabolic Force, Farscape, Power From Hell, nebo také na živáku amerických Toxic Holocaust. Na tomto tour budou hrát pod jeho taktovkou lidi z Farscape a Apokalyptic Raids. Co můžeš očekávat, je mix totálně nesvatýho, neučesaného a špinavého thrashe, speedu a punkrock ́n rollu. WHIPSTRIKER jsou stará dobrá škola Motörhead, Venom nebo ranných Sodom, prostě oldschool metal pro poctivý fans. Diskografie týhle kapaly čítá asi 14 splitů (např s LOS RAZIOS, IRON FIST, GERM BOMB, SKULL AND BULLETS, nebo BULLDOZING BASTARD), a dvou LP – „Crude Rock ‚n‘ Roll“ (Deathrash Armageddon) a „Troopers of Mayhem“(Urubuz Records). Letos v červnu pak WHIPSTRIKER vypustili do světa poslední třískladbové EP „Black Rose Killz“. Neurvalý, přímočarý nářez! Metal punk’s Not Dead!

APOKALYPTIC RAIDS
Nejvíc old school kapelou večera budou APOKALYPTIC RAIDS. Tito tři neznabozi otevřou brány pekelné ve jménu starých dobrých Hellhammer (podle singlu z roku 84 i název Apokalyptic Raids) nebo ranných: Celtic Frost, Bathory, Sodom, Master, Vulcano (Bra). Staroškolský, chrastivý a špinavý black metal s příměsí thrashe tě spolehlivě vrátí do poloviny osmdesátých let, kdy se hrálo o to, kdo bude nejtvrdší kapelou. APOKALYPTIC RAIDS by v té době měli ty nejvyšší mety na dosah! Počátek kapely je sice datován rokem 1998, první songy jsou však napsané už v letech 1985 a 88. Na kontě mají 4 x full album 7x demo a split singl Cituji z recenze na jejich poslední velkou desku z roku 2010 :“Tento materiál má potenciál stát se kultem a lasikou“ (v daném žánru, samozřejmě)Primitivní rify, minimalistický bicí, záhrobní vokál s obskurními texty zabívajícími se temnotou, fanatismem či pesimizmem …pouze smrt je skutečná!
…100 % pro příznivce HELLHAMMER!

LAHAR
Představovat LAHAR je jako nošením dříví do lesa. Tuzemská thrash metalová jednička, které po rošádě zpěváků neubyla ani špetka z energie a nasazení. Naopak, LAHAR neúnavně koncertují a ničí svým válcujícím thrashem jeden klub za druhým. Kostru setlistu těchto jihočechů tvoří poslední tři nahrávky, ale do playlistu tu a tam zabloudí i některej novej vál. Poslední novinky z tábora thrasherů: momentálně se aktivně podílí na projektu Kmeny, Vladimíra 518 Thrash!

http://www.last.fm/event/3878622+THRASH+NIGHTMARE+vol.+II
http://bandzone.cz/koncert/353481

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *