THE OUTSIDE – We Feel Through The Dead (CD – 2018, Green Zone Music)

Zákulisí skupiny THE OUTSIDE je opravdu pikantní. Přestože jde o německou sebranku, tak jediným čistokrevným Němcem je vokalista Roland. Zbytek osazenstva je tvořen dvěma Chilany a Izraelcem, přičemž všichni zúčastnění už nějaký ten pátek žijí v Berlíně, kde bylo také nahráno toto CD. Po stránce žánrové přísahají THE OUTSIDE na ryzí thrash metal, který má v sobě mnohé od „krajanů“ KREATOR. Především zpěvákův hlas se vám určitě bude zdát povědomý, nemluvě o úderných kytarových riffech.

Naproti tomu však nelze THE OUTSIDE pouze obviňovat z čistého plagiátorství a žánrové neotesanosti. Kvartet staví své skladby spíše na složitějších aranžích, zkrátka nejedná se o takové ty tradiční thrashové rubanice, kterými jsou pověstní třeba SODOM nebo DESTRUCTION. Přes všechnu tu velkou snahu mi však v tvorbě THE OUTSIDE přece jen něco chybí. Tak nějak jsem se srovnal s myšlenkou, že nahrávka zkrátka solidně hraje, předvedené „maso“ je opravdu příjemné, ovšem nalijme si vychlazeného piva: KREATOR či ANTHRAX si pokaždé pustím mnohem raději.

Ale v rámci objektivity chci respektovat fanoušky, jež rádi hledají žánrové alternativy. Ano, THE OUTSIDE jsou právě jednou takovou. Za pozornost pak jistě stojí zmínka o hostujícím chilském klávesistovi Juanu Escobarovi z ASTORVOLTAIRES (ex- MAR DE GRISES), který v současné době žije v České republice. Byl to právě on, kdo podbarvil a víceméně zjemnil i některé odpočinkovější výklenky. V tomto ohledu mohu doporučit zejména titulní skladbu, jež by mohla dost dobře posloužit jako výchozí brána do dalšího hudebního vývoje.

Pokud máte chuť na solidní thrashmetalové představení, které nikterak nepase po „old schoolu“, ale paradoxně z něho nejvíce těží, pak jsou pro Vás THE OUTSIDE důstojnou volbou. Zkuste video pod recenzí.

Skladby: The Portrait, Congregation, Towers Tall, We Feel Through the Dead, War Among the Poor, To Dismantle, Where We Stand, It’s a Campaign, A Star Burns

Sestava: Roland B. Marx – zpěv; Ricardo Espinoza – kytara; Ishay Sommer – baskytara; Alberto Atalah – bicí

ALL

https://theoutsidemetal.bandcamp.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *