THE LUMBERJACK FEEDBACK – Mere Mortals (CD – 2019, Deadlight Entertainment)

Kápnu čertovskou. Na druhou řadovou desku THE LUMBERJACK FEEDBACK jsem se velice těšil, neboť počin „Blackened Visions“ z před dvou let mám ve velké oblibě do dnešní dnů. Francouzské sludgemetalové komando, které tvoří hudbu „pouze“ instrumentální“, se zabývá hudbou kompozičně rozvleklou, pomalu rozmotávající se a nesmírně zatěžkanou. Mezi další výrobní know-how patří souměrná riffovost, a to bez jakékoliv podpory kytrových vyhrávek a melodií.

Není se co divit, že na „Mere Mortals“ se kapela prezentuje v podstatě obdobným rukopisem, čímž poněkud odpadá onen „potřebný moment“ překvapení. Na druhou stranu, těžko se dalo pochybovat o tom, že THE LUMBERJACK FEEDBACK svou produkci od základu změní. Očekávalo se spíše rozvinutí předchozí úspěšné šablony „Blackened Visions“, čemuž pochopitelně i tentokrát velkou měrou dopomáhají dva sóloví bubeníci. Jejich synchronizované hraní pochopitelně výraznou měrou ovlivňuje sound i na novince a určitě se i zde jedná o jedno z unikátních lákadel, kterým tato nahrávka nové posluchače přivábí.

Ovšem podařilo se Francouzům překonat své předchozí slovutné opusy? Opravdu těžko říci. Album od první skladby nepůsobí až tolik atraktivně, na první poslech rozhodně nevyvstávají dříve tolik výrazné úseky, kterými dokázali „dřevorubci“ posluchače doslova inzultovat. „Mere Mortals“ na mě v tomto ohledu působí jaksi „obezřetněji“ a kompozice samy osobě nejsou až tolik poddajné na první dobrou. V rámci chytlavosti jakoby kapela poněkud vystřílela prach (ve vší přísnosti).

Naštěstí se ale i zde nachází celá řada okamžikům pro opakovaný poslech. Abych se přiznal, tak s dalšími a dalšími poslechy se mi nahrávka líbí čím dál víc. THE LUMBERJACK FEEDBACK ani na novince nesklouzli k nějakým marnotratným lacinostem a stále dokáží fanouškům předkládat variabilní tracky s nezaměnitelnou atmosférou. Zatím tohle všechno funguje dost dobře, ovšem naskýtá se otázka, jestli tomu tak bude donekonečna. Nicméně stále platí, že kluci jsou jednou z mých neoblíbenějších kapel současnosti…

A zde ještě jeden starší rozhovor z vlastní zahrádky: https://rumzine.com/the-lumberjack-feedback

Skladby: Therapy?, Kill! Kill! Kill! Die! Die! Die!, New order (of the ages) – Part I, New order (of the ages) – Part II, Wind’s last blow, A white horse (called Death), Kobe (the doors of spirit)

Sestava: Sébastien Tarridec – baskytara; Simon Herbaut – kytara; Geoffrey Gosset – kytara; Nicolas Tarridec – bicí; Virgil Chaize – bicí.

ALL

https://thelumberjackfeedback.bandcamp.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *