THE LAST LEAVES TOUR (KHORS, DARK SEAL, NAURRAKAR, ODRAEDIR

V rámci nadcházejí evropské hudební pouti ukrajinské pagan black metalové legendy Khors se uskuteční dvě zastávky i v České republice, a to nejprve v Brně 17.11.2022 a následně v Praze 18.11.2022. Na obou zastávkách s nimi vystoupí brněnští pagan black metalisté Dark Seal, brněnský local support pak zajistí black metalová kapela Serpent Throne. V Praze se o local support postarají misanthropic black metaloví NAURRAKAR pagan metalisté ODRAEDIR.

KHORS je jedna z nejvýznamnějších kapel pocházející z Ukrajiny. Zkušení hudebníci z Ukrajinské undergroundové metalové scény dali základ kapele v srpnu 2004 v Charkově. První hudební kroky se odrazily na jejich debutovém albu „The Flame of Eternity’s Decline“. Deska byla vydána ukrajinským labelem Oriana Music na jaře roku 2005 a ještě ten samý rok byla deska vyprodána. Žánrově se jedná o atmospheric Pagan Black Metal. Později spolu s přípravami na své druhé album kapela zahájila i svou první koncertní činnost.

Druhé album „Cold“ vyšlo pod patronátem Oriana Music na konci roku 2006 a na této desce kapela odhalila svou melodičtější stránku. Album získalo mnoho pozitivních recenzí a později byla vydána i exkluzivní vinylová verze. Třetí album „Mysticism“ se stalo pro KHORS tím nejdůležitějším. Prakticky rozdělilo hudební cestu kapely a určilo jí nový směr. S třetím albem kapela změnila label na American Paragon Records a stala se celosvětově známější. Album získalo mnoho pozitivních recenzí ve stovkách zinů a časopisů té doby. Album bylo atmosféričtější a melodičtější formu a žánrově se prezentuje jako Dark Heathen Metal.

Čtvrté album „Return To Abandoned“ dostalo KHORS na mezinárodní úroveň. Toto album bylo považováno za jedno z nejlepších alb v žánru a kapela získala ještě větší podporu a propagaci díky Paragon Records a album vyšlo i v exkluzivní vinylové edici. V té době se kapela také začala objevovat a vystupovat na evropských festivalech. S pátou deskou „Wisdom of Centuries“ kapela podepsala smlouvu se světoznámým vydavatelstvím Candlelight Records. „Wisdom of Centuries“ se stalo prvním albem, na kterém kapela zpívala v rodném jazyce. Šestá dlouhohrající deska „Night Falls Onto the Fronts of Ours“, vydaná v roce 2015, dále posiluje pozici kapely na evropské scéně.

8. prosince 2018 KHORS vydali EP „Beyond the Bestial“, které sestává ze šesti skladeb: tří nových písní a třech remasterovaných písní z alba „Mysticism“ k oslavě jeho 10. výročí. Sedmá celovečerní deska názvem „Where the Word Acquires Eternity“ byla vydána dne 15. září 2020 prostřednictvím labelu Ashen Dominion. Nové album je koncepční a je věnované událostem, které se odehrály v rodném městě kapely, Charkově, ve 30. letech 20. století – v době zvané renesance ukrajinské kultury. V současné době je KHORS jednou z nejznámějších a nejuznávanějších ukrajinských kapel. Se sedmi dlouhohrajícími alby, DVD, živáky a EP, vydané v různých formátech je připravena strhnout posluchače silným a vyzrálým koncertním vystoupením jako nikdy předtím.

Brno
Datum a místo konání: 17.11.2022 od 19:30, Bar Unleaded Coffee, Hybešova 46, 603 00 Brno-střed
Vstup: 300 Kč
FB událost: https://www.facebook.com/events/1461795310969157

Praha
Datum a místo konání: 18.11.2022 od 19:00, Music club Jižák, Matúškova 831/1, 14900 Praha 11 – Háje
Vstup: 300 Kč
FB událost: https://www.facebook.com/events/1110169433212428

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *