THE INHIBITOR – The End is Hear (CD – 2019)

Přiznám se, že na hranickou skupinu THE INHIBITOR jsem až doposud nenarazil. Pánové šli ovšem seznámení trochu více naproti, neboť mi před nedávnem zaslali na recenzi album „The End is Hear“ (pravděpodobně se jedná o druhý oficiální počin). Nutno podotknout, že vůbec ne nezajímavý. Kluci zkrátka mixují dohromady všechno, co mají pravděpodobně rádi i jako posluchači. Výsledkem je crossover industrial metalu, gothic metalu, částečně i deathu. Jednotným pojítkem je poté sázka na melodiku a účelnou písničkovost, což v tomto ohledu není vůbec špatně.

Při poslechu nahrávky jsem si kupříkladu vybavil hned několik zajímavých německých partiček, které byly u našich západních sousedů hodně v kurzu v polovině devadesátých let.  Pamatuje např. na DARKSEED, EVEREVE či SECRET DISCOVERY? Dovolím si tvrdit, že ze všech těchto kapel THE INHIBITOR něco mají, nemluvě o britských PARADISE LOST (zde bych to viděl na období kolem alba „Symbol Of Life“). Opozici vůči industrialu a gothic melodice poté obstarávají části extrémně metalové, což THE INHIBITOR ve své podstatě dosti odlišuje od konkurence. Alespoň tedy té tuzemské. Libí se mi, že se kapela za každou cenu snaží udržet posluchače v pozoru, a to zejména prostřednictvím rozmanitých tracků (každý je trochu jiný, což je v případě THE INHIBITOR obrovské plus).

Obdobnou formu drží ovšem i složka vokální. Ústřední pěveckou personou je Jaroslav Kučera, jenž si ve své roli vede naprosto suverénně, jeho hlas je mimochodem velmi podobný Stefanu Hertrichovi z výše zmíněných DARKSEED. 🙂 Pokud bylo hlavním motivem udělat desku zajímavou, v podstatě i chytlavou, pak tento plán THE INHIBITOR vyšel naprosto skvěle. Je jen škoda, že kapela zatím není více autentická, přiznávám, trochu mi zde vadí i určitá předvídatelnost – především tedy u těch razantnějších položek. Pravda, „západní feeling“ sice THE INHIBITOR nikterak výrazně nelimituje, jenže konkurence je na tomto poli v podstatě nesestřelitelná. I navzdory těmto okolnostem je však počin „The End is Hear“ hodně příjemný. Věřím, že touto kolekcí neřekli THE INHIBITOR zdaleka poslední slovo.

Skladby: Prologue, Till I‘m Alive, The Great Fall, Catalyze The Inhibitor, Start Live Your Life, Far From Home, Declaring The War, The Point, The End Is Here, Confession Of The Damned.

Sestava: Marek Angelovič – kytara; Patrik Bálint – kytara; Jaroslav Kučera – zpěv; Jan Rössner – baskytara, doprovodný zpěv; Roman Gužalovič – bicí.

ALL

https://www.facebook.com/ourinhibitor

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *