KVITY ZNEDOLENYKH BEREHIV – За небокрай мрій (mCD-2014)

За небокрай мрійNa Ukrajině se v současné době dějí věci nedobré, ovšem někteří umělci i přes všechny tyto věci, i nadále produkují hudbu a snaží se ji šířit do světa všemi možnými způsoby. Nejinak tomu je i v případě projektu KVITY ZNEDOLENYKH BEREHIV, jež si však od začátku potrpí na azbuku, čili oficiální název vypadá takto: Квіти Знедолених Берегів – musím říci, že třeba ztvárnění loga na mě osobně působí dosti dobrodružným dojmem, ovšem vypadá to celkově opravdu moc hezky. To ne že ne.

Zajímavé pak z pohledu hlavního tvůrce, kterým je mladík Dmytro Pryymak, je také to, že je nosiče oficiálně považován za demo, což ovšem ke krásně zpracovanému digipacku, je až zbytečně příkré začlenění. Vrchní skladatel to však takhle chce a vlastně i sám mi ve svém dopisu sdělil, že pro svou hudbu hledá vhodného vydavatele. Šance? Podle mého soudu rozhodně reálné.

DmitroDmytro je vskutku velmi nadějným instrumentalistou a pokud byste si chtěli jeho tvorbu maličko osahat, máte možnost prostřednictvím níže přiřazených YT stop. Obě desetiminutové kompozice, jenž jsou i obsahem stříbrného kotoučku, lze rovněž stáhnout z oficiálních stránek ve formátu mp3, čili se rozhodně nemusíte bát, že by se k hudbě KVITY ZNEDOLENYKH BEREHIV nedalo dostat. A kterak to s žánrovou linií tohoto skromného projektu vlastně vypadá? Vše je opřeno o lůno doom metalové matky a pokud byste snad chtěli v hudbě Dmytriho hledat nezměrné dávky originality, zřejmě byste se rozplakali jako dítě, které právě přišlo o svou bábovičku.

V doom metalu jsou však kritéria pro úspěch poněkud specifičtější a náš hlavní protagonista si to pochopitelně uvědomuje. I proto je jeho hudba neskutečně krásná a povznášející, někdy až funeralem prožraná, jindy nasáklá atmosférou tolikrát propírané škatulky zvané gothic metal. Je ovšem pravda, že k doomové základně má hudba KVITY ZNEDOLENYKH BEREHIV asi nejblíž. Pokud si posluchač tedy chce vychutnat příjemné kytarové melodie, tady tu šanci rozhodně má! Dmytro svou hudbou dokáže člověka upoutat, pohladit a také ho zneklidnit, což mohu pokládat rozhodně za největší výhru. Těžko říci, jestli by ve stejné režii dokázal vystavět celé album, ačkoliv v rámci dvou kompozic, podává rozhodně hodně nadstandartní výkon.

Velkým překvapením pro mě ale je také kvalita všech využitých vokálních forem (čistý zpěv, recitace, výkřiky), přičemž nejčastěji se obě kompozice opírají hlavně o masivní growling. Do hudby však tento projev sedí naprosto ideálně.

KVITY ZNEDOLENYKH BEREHIV je sice projekt na úplném začátku cesty, ale už teď mohu směle prohlásit, že v sobě skýtá hodně slušný potenciál. Skutečné doom metalové nadšence pak musí tento materiál s určitostí potěšit, a to i přesto, že Dmitro kráčí po cestách, jež byly vyšlapány mnohými předchůdci už před začátkem milénia. Na kvalitní hudební porci to však nemění vůbec nic. Velmi příjemná záležitost…

ALL

http://www.uakvity.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *