THE COURETTES – We Are the Courettes (CD – 2018, Sounds of Subterrania)

Honiček za zvukovou dokonalostí už bylo dost. Brazilsko-dánský projekt, jehož filozofie je postavena na „kultuře garáže“, se na aktuální nahrávce „We Are the Courettes“ představuje jako provázané manželské duo (Flavia Couri – kytara, zpěv – Martin Couri – bicí), jehož cílem je zachování „vůně ulice“.

Co na tom, že kapela předvádí ničím výjimečný „old punk-rock“, když je prošpikován tolika módními výstřelky? Je to trochu léčka, avšak anti-moderní zvuk dělá z tohoto dílka něco rádoby výjimečného. Jenže, bohužel, je to jen na oko. Flavia sice solidně zpívá a křepčí, ale to je tak nějak všechno, co tato kolekce o dvanácti kusech nabízí. Image, móda, návrat z navoněných hal do začouzené garáže… ano, tu filozofii jsem schopen tak nějak pochopit – vlastně ji i respektovat.

Když se však posluchač od toho všeho zcela oprostí, najednou má před sebou neškodnou odrůdu „fuzz rocku“, jehož typickým symbolem je totálně utopená kytara a neuvěřitelně vytažený buben. Písničky pak nejsou ani tak písničkami, jako spíše říkankami pro dospělé (přítomen je i jakýsi plytký nádech romantiky). „We Are the Courettes“ zkrátka představuje „hru na něco“ a samotný posluchač musí zkrátka posoudit, jak moc je tento způsob laškování příjemný (či protivný). Produkce THE COURETTES má trochu toho ksichtu… Po hudební stránce se však jedná o „vybroušený“ průměr.

Skladby: Hoodoo Hop, Time is Ticking, Come Inside, Nobody But You, T-C-H-A-U, Strawberry Boy, Voodoo Doll, All About You, The Way You Walk, The Teens Are Square, Boom! Dynamite!, Fool Fool Fool

Sestava: Flavia Couri – kytara, zpěv; Martin Couri – bicí, zpěv

ALL

https://www.thecourettes.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *