TEZAURA se chystá na celosvětové vydání svého debutu!

Tezaura promo 2015_FB picture post sizeNeo-gothic metalová TEZAURA z Brna oznámila začátkem týdne na sociálních sítích skvělé zprávy. Započala spolupráci s britským labelem Crysella Records k příležitosti celosvětového vydání svého debutového CD – Unleash the Butterflies.
Svou prvotinu vydala Tezaura vlastním nákladem již na podzim roku 2013. CD vzniklo ve spolupráci s vynikajícím brněnským studiem RESET, o neotřelou grafiku přebalu se pak postaral mladý španělský umělec Mario Sánchez Nevado. Deska obsahovala 10 skladeb, a byla českou metalovou veřejností velmi pozitivně přijata v kritikách i na koncertech. Přesto za hranice Česka prakticky nedosáhla.

Tento fakt by se ovšem měl nyní změnit. Label Crysella Records projevil zájem Unleash the Butterflies znovu vydat, tentokrát už v celosvětovém formátu. Deska by pro zahraniční trh měla vyjít v červnu 2015, a to v úplně novém digipack kabátu. Celosvětové vydání by mělo být také následováno středoevropskou tour TEZAURY na podzim 2015.

„Je to pro nás velká čest,“ uvádí frontwoman kapely Lori. „Když jsem Cryselle posílala vzorek naší hudby, nevěřila jsem ani v nejmenším, že by se nám někdo ozval zpět, ale ono to vyšlo. Spolupráce se zahraničním vydavatelstvím je pro nás splněný sen.“

Hudební skupina TEZAURA působí na metalové scéně od roku 2010 a za tuto dobu vystupovala na řadě koncertů a festivalů v Česku i v zahraničí. Její melodicky laděný „růžový“ metal má řadu příznivců napříč metalovou komunitou, ale svou „barbie-metalovou image“ a zjevnou nadsázkou budí také jistou kontroverzi. Lze se zatím jen dohadovat, zda bude mít skupina významnější úspěch v zahraničí, celosvětové vydání Unleash the Butterflies je ovšem první krok správným směrem.

Zdroj: Tezaura,

http://www.tezaura.com/

https://www.facebook.com/TezauraOfficial

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *