Tento koncert svět nespasí, právě naopak… koncert kapely INSANIA a dalších!

leták InsaniaDne 18.4.2015 v karvinském klubu Hard Cafe vystoupí od 18 hodin za cenu 150kč legenda brněnského podzemí INSANIA, která vznikla roku 987, po několika koncertech jí byla roku 988 ze strany brněnské StB zakázána další činnost. Poté chvíli působí pod krycím názvem SKIMMED a pod touto hlavičkou vydává v roce 990 první nezávislou desku v tehdejším Československu, LP „New Insanity“.

Roku 992 obnovuje činnost opět pod názvem INSANIA a v novém složení vydává roku 992 demo „R.U.DEAD?“, v r. 993 EP „Vertigo“ a v r. 994 první CD „Crossfade“, které slavilo úspěch i v zahraničí. Kapela dále koncertuje po celé Evropě, hostuje v několika televizních a rozhlasových pořadech a hraje společně s kapelami jako je VOIVOD, NO MEANS NO nebo KILLING JOKE. Od roku 991 se datuje její přátelský vztah s Jello Biafrou (ze sanfranciských DEAD KENNEDYS).

Po americkém turné koncem minulého století vydala INSANIA, kromě živého CD „Recycling & Live in Seattle“, dvě řadová alba, „Trans-Mystic Anarchy“ a „OUT“, z nichž obě skončily v daném roce na druhém místě v kategorii „hard and heavy“ ankety hudebních kritiků ANDĚL. Na začátku roku 008 je INSANIA s albem „Rock’n’Freud“ nominovaná (spolu s My Chemical Romance, Billy Talent a Gaia Mesiah) na cenu TV Óčko a v březnu 008 za něj dostává CENU HUDEBNÍCH KRITIKŮ ANDĚL. V květnu 008 získává ocenění Album roku v anketě BŘITVA, v níž každoročně hlasuje 69 rockových publicistů z 29 médií.“Jejich poslední album Zapal dům, poraž strom je ukazuje zatím v tom nejlepším světle a je nejsilnější zbraní kapely.Určitě se m te na co těšit.

Další kapelou bude ostravsko-orlovská formace BLOODY OBSESSION, která na scéně působí od roku 2007. V dnešní době je velice sympatické, že tato relativně mladá kapela se shlédla ve staré škole death metalu a tento směr prezentuje i na svých vystoupeních. Kapela má za sebou dva počiny. Prvním je album Fall into the Apocalypse (vydáno v roce 2009) a druhým zásekem News from the morgue (rok vydání 2013). V roce 2014 kapela vypustila promo You will never see me, které přijalo velice pozitivní ohlasy.

Po pořádné porci death metalu přijde na řadu další zvrácená partička Praselizer, která vám představí skladby ze svých dvou promo materiálů z připravované desky. Pokud máte rádi jistou dávku zvrácenosti, nadsázky a jemné perverze tento orlovský gore grind se vám bude určitě líbit.

Dále na vás čekají oblíbení karvinští THE MATRONES se svým grunge-post hardcorem. Kapela hrající několik let má za sebou kromě dobrých koncertů jak v klubech tak na festivalech, demo nahrávku DeModel EP 2012 nahrané v GM Studiu v Jablunkově a příští rok můžeme očekávat nové demo z dílny Hard cafe studia.

Poslední kapelou tohoto večera bude šenovský BLACKSHARD, založen v roce 2008. V roce 2009 začali hrát v klubech a na menších regionálních festivalech. V říjnu nahráli první demo Dark Brotherhood, které obsahovalo 4 skladby. V létě 2011 nahráli debutové album Mankind Disorder ve studiu Digaz. Samotná deska byla vydána v roce 2012 díky redesignu obalu a sklidila mnoho kladných ohlasů včetně skvělé recenze v rockovém magazínu Spark. Od té doby se zúčastnili soutěže Metalgate Massacre (2012), kde byli vybráni porotou, která se skládala z mnoha českých metalových osobností a Sakise Tolise z ROTTING CHRIST, mezi šestnáct nejlepších kapel. Skončili na druhém místě ve čtvrtfinále. Také předskakovali mnoha skvělým kapelám jako například ukrajinským thrasherům Hell:on nebo britským doom thrashovým SEVENTH ANGEL.

https://www.facebook.com/events/487136274761796

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *