TEMPLE OF DECAY – Rigor Mortis (CD – 2022, Godz ov War Productions)

Polský metalový underground je takřka bezedný. Jedním z příkladů je i pro Čecha neznámý počin TEMPLE OF DECAY, jenž je tvořen pouze jednou jedinou osobou (Mortt). Hlavní protagonista však střídavě žije také v Irsku, takže by se dalo odhadovat, že se v jeho tvorbě promítnou třeba i stopy z těchto končin.

Opak je však pravdou. Mortt se zcela úzce specializuje na blackmetalové podání severského střihu, přičemž notnou dávku image tvoří i symbolika domovského charakteru. Kromě textů, které jsou v polštině, se tu lze sekat i s jistým slovansky znějícím feelingem. Osobně se mi zamlouvá i „kazatelský“ způsob Morttova vokálu. Myslím si, že v tomto prvku je taktéž skryt určitý podtext, neboť hlavní protagonista ve své tvorbě hodně a rád poukazuje na řadu nemravností, jež má na svědomí katolická církev. Jedna z fotografií v bookletu je opravdu velmi odvážná. Nejraději bych ji sem dal, ale bojím se bloknutí. 

„Rigor Mortis“ je album, které sice neohromí, ale potřebnou službu zdárně vykoná. Konkurence je ovšem velká a trochu se bojím, že s sebou semele i TEMPLE OF DECAY. Autor však může být spokojen, neboť takto postavený materiálu mu zaručuje klidnou plavbu undergroundovými vodami.

Skladby: Destructive Symphony of Chaos, Robactwo, W chwale upadku, The Cacophony of Death, Boska niedoskonałość, Zemsta, Leave Me in Hell (Venom cover)

Sestava: Mortt – hudba, zpěv

http://godzovwar.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *