TAAKE, VALKYRJA, NOCTEM – 22.10. 2014 Ostrava, klub Barrák

taake_1True Norwegian Black Metal je pojem, kterým se dnes smí honosit jen málo vyvolených a ne nadarmo jsou TAAKE erbovní kapelou norské scény. Charismatický frontman Hoest dal od roku 1995 vzniknout pěti dlouhohrajícím deskám a nespočtu kratším záznamům, které věrně zachycují kouzlo nejenom žánru, ale také unikátní norské přírody. TAAKE navíc v Ostravě poprvé představí skladby z nového MCD „Kulde“, které je předzvěstí chystaného šestého alba. Jakmile Hoest se svými spoluhráči stane na pódiu, Ostrava na vlastní kůži pocítí krutost a impozantnost sedmi bergenských hor.

A pak tu jsou kapely jako VALKYRJA, pro které je jedinou přípustnou inspirací ďábel. Švédové patří k předním zástupcům takzvaného ortodoxního black metalu a právem je jejich jméno skloňováno vedle veličin jako jsou Watain, Ondskapt či Ofermod. Třetí, loni vydané album „The Antagonist’s Fire“ je etalonem vzteklého sirnatého black metalu, který se honosí vznešenými melodiemi a dokonalým zvukem studia Necromorbus. VALKYRJA navíc už českým fanouškům jednou dokázali, že spalující temnotu své hudby dovedou zdárně převést i na pódia a s ještě větší intenzitou! Není bez zajímavosti, že kapelu na pódiu doplní hosté TUMULASH (Kult) a SILMAETH (koncertní kytarista SATYRICON a SVART CROWN).

Španělští NOCTEM, kteří středeční večer otevřou, již v Ostravě vystoupili v rámci společného turné Immolation a Marduk. Pamětníci si jistě živě vybaví nakolik je jejich moderní black/death metal stavěný právě pro koncertní pódia. Kapela letos vydala své třetí album zvané „Exilium“, které dokazuje, že důraz a dravost NOCTEM dosahují svého maxima právě v těchto dnech! Black metalový večer v ostravském Barráku započne od osmi hodin a lístek Vás na místě vyjde na 250,- Kč.

http://taake.svartekunst.no/

http://www.valkyrja.se/

http://www.noctemofficial.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *