SWORN ENEMY – Gamechanger (CD – 2019, M-Theory Audio)

Takových kapel v Česku máme, ani na nich neutíráme prach. Hodně už prozrazuje samotný název… SWORN ENEMY? To není nikterak originální pojmenování. Grafika? Logo? Názvy skladeb? A máme to tady! Totální šablona šablon, předepsaný rukopis, podle kterého se Američané řídí radikálně a strojově. Zákaz podívat se na levou stranu, zákaz podívat se doprava. Zkrátka HC/metal se všemi dobrotami a nemocemi, které tento hudební rank může v současnosti poskytnout. Všechno je ale samozřejmě upečeno přesvědčivě a dobře, zkrátka žádné zakolísání.

SWORN ENEMY jsou brilantními zprostředkovateli výše uvedeného odvětví, ovšem hodně mrzuté je primárně to, že jsou právě pouze těmi zprostředkovateli. Původního tady nenajdete lautr nic. Kdyby tu alespoň explodoval nějaký nepříliš vydařený „pokus o něco“, bylo by to alespoň NĚCO. Jenže sdělení „Gamechanger“ má člověk přečteno po dvou skladbách. Vsadil jsem si na to a skutečně se nespletl. Skočné kytarové riffování, mocné sbory, tu a tam příjemná kytarová vyhrávka (jediný decentní úkrok mimo rámec HC).

Nevím… přijde mi, že tohle všechno už je jaksi pryč. BIOHAZARD, SICK OF IT ALL, MADBALL, DOWNSET… Všechny tyhle kapely řekly mnohé, samozřejmě dá se v tomto ohledu stále pokračovat, ovšem lze do této hudby přece jen dostat i trochu něco nového? To s určitostí není téma pro SWORN ENEMY. Jedná se stále o tu samou hořící popelnici v ulicích Brooklynu. Na druhou stranu, třeba si tuto „libovolnou kapelu“ vytáhne z pytle „libovolný posluchač“, jemuž právě tento bezchybně upečený matroš zachutná. SWORN ENEMY jsou zkrátka jednou ze stovek „dobrých“ kapel. Zajímaví však nejsou absolutně v ničem a šance na zářnější budoucnost se pochopitelně jeví hodně nepravděpodobně.

Skladby: Intro, Prepare for Payback, Seeds of Hate, Coming Undone, Justify, DOA, Fragments of a Broken Life, The Fall of Modern Man, Selling a Dream, The Consequence, integrity Defines Strength.

Sestava: Sal Lococo – zpěv; Jeff Cummings – kytara; Matt Garzilli – kytara; Mike Pucciarelli – baskytara; Taykwuan Jackson – bicí.

ALL

https://www.facebook.com/OfficialSwornEnemy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *