SUPREME LORD – X99.9 Kill Your Enemies (CD-2004, Conquer Records / Metal Age)

Polské kapele SUPREME LORD bych z fleku udělil nějaký ten „metál“ za vytrvalost. Představte si, kameny samotného vzniku byly postaveny už v roce 1991 a teprve v tom minulém se souboru smrťáků podařilo vydat své první album! Je to vskutku neuvěřitelné a přiznám se, že jsem se biografií SUPREME LORD prodíral docela dlouho, jelikož jsem stále nemohl uvěřit vlastním očím.

Jistou odpovědí na hádanku může být účinkování všech členů v death / black metalové kapele WITCHMASTER, která je ovšem o nějaký ten rok mladší. Nicméně dnes se čtveřice muzikantů věnuje výhradně SUPREME LORD. Desku se podařilo vyvrhnout, podívejme se tedy na její obsah. Žádné senzace ale nečekejte. Obal CD se honosí titulem „old school death metal“ a to je myslím dostatečná škatulka pro představu a následné zmáčknutí knoflíku PLAY. Ničím nerušený poslech, dobrý zvuk, rychlá a volnější tempa, zvířecí vokál… pozdrav sentimentálním deathmetalistům v tričkách MORBID ANGEL. Ale nic ve zlém. Upřímnost je upřímnost.SUPREME LORD jsou kapelou, jejichž zapálení pro věc se popřít nedá a vlastně ani nemůže. Na albu se nalézá osm nekompromisních skladeb, jejichž největší nevýhodou je naprostá podobnost a z toho vyplívající nezáživnost. Není proto vůbec možné, abych vybral nějaký stěžejní kousek.

Naštěstí půl hodinka v počínání SUPREME LORD bohatě stačí. Vystihl bych to přirovnáním: „to ovoce nám začíná ve skladu hnít, paní šéfová…“ Konec dobrý a vše následující také dobré. Zkušení pardálové si totiž řekli, že když konečně ten debut, tak se vším všudy. Proto zde jako bonus najdete demo „At The Black Moon Night“ z roku 1995. Přiznávám se, že jsem se toho trošku obával, ale výsledek naprosto předčil všechna má očekávání. Staré vály jsou oproti aktuálním mnohem energičtější a také propracovanější. Z dema je cítit jakési „aroma“ devadesátých let, kdy byl metal možná v nejlepším stádiu. Vyzdvihnout musím závěrečnou skladbu „Secular Mystery“, která je skutečnou „kovovou“ lahůdkou. Škoda, že se pánové vydali trošku jinou cestou. Mám pocit, že oproti minulosti jsou malinko z formy. CD však napěchovali pěkně. Strčte si ho proto také do svých počítačů, najdete zde video ke skladbě „Terrorzone“. Celkové hodnocení nových skladeb do mínusu, hodnocení starých na opačnou stranu…

PS: Zakoupit si toto CD můžete u hlavního distributora Conquer Records pro ČR a SR – Metal Age Productions => web: http://www.metalage.sk, e-mail: info@metalage.sk.

ALL

http://www.myspace.com/supremelordpoland

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *