Šumperská alternativní formace DYING PASSION se po pěti letech hlásí s novou deskou

Již devátá řadová nahrávka se jmenuje „Skylor“ a její vydání je naplánováno na magické datum 22.02.2022. Album vychází v digipaku u labelu Epidemie Records a je možné jej od 7. února předobjednávat na e-shopu vydavatele.

Posluchačům deska nabízí celkem jedenáct autorských anglicky zpívaných skladeb, které se nesou v duchu atmosférického rocku s prvky dark wave, dream popu a post-rocku.

Nahrávání alba mělo více etap. Bicí se natáčely ve studiu Svárov pod dohledem Lukáše Martínka a Michala Šindeláře, vše ostatní v Black Chamber studiu u Dušana Mikulce. O mix se postaral, stejně jako na předchozí desce „Black Threads“, Martin Spacosh Peřina a mastering má na svědomí Jacob Hansen (KATATONIA, VOLBEAT aj,).

„Je to můj svět, bez kterého si už život nedokážu představit. Samotná tvorba, její natáčení a celkový růst alba mě neskutečně baví,“ hovoří autor a kytarista Standa Jelínek. „Hlavním hrdinou celé desky je astronaut Skylor. Vypráví své zážitky z cestování vesmírným prostorem a návštěv neznámých planet, při jejichž objevování dost často zvažuje, zda se ještě někdy vrátit zpět na Zemi,“ doplňuje Jelínek, který v nových skladbách potvrzuje setrvale hledačský přístup.

Kreslený obal je tradičně z dílny Petra Phob Štefka a částečně se může zdát, že je inspirován Malým princem. Autor textů Miroslav Václavek o desce říká: „Práce na textech pro novou desku DYING PASSION pro mě byla úplně nová zkušenost. Především díky tomu, že mi byla ponechána naprostá svoboda v tom, jak téma vesmírného námořníka pojmu. A svoboda to je vždycky ta největší výzva. Doufám tedy, že jsem si pro sebe nenechal vůbec nic a vymačkal jsem ze sebe úplně všechno.“

Album už začátkem roku předznamenal singl „Aerosouls“, k němuž vzniklo i video natočené v šumperské Městské knihovně v režii kytaristy Standy Jelínka a kamery Tomáše Nechanického.

Kapela vyráží na jarní turné společně se spřízněnou kapelou Silent Stream of Godless Elegy čítající deset zastávek:

https://www.facebook.com/dyingpassion

https://dyingpassion.bandcamp.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *