SUBURBAN TERRORIST – Cut-Throat From The World Of Obsession (CD-2012, Gothoom Productions)

Přiznávám se, že až doposud jsem neměl o této slovenské kapele ani páru,a to chalani drtí své nástroje už nějaký ten rok, byť ne od samého počátku bazírovali na razantním deathmetalovém vyjádření. Ten důležitý zlom nastal až v roce 2008, kdy kapela začala výrazněji koketovat s aktivním labelem Gothoom production, u kterého nakonec vyšla i tato v pořadí druhé řadovka (debut s názvem „Respect-Ignorance-Provocation“ si kapela vydala sama). Nutno podotknout, že SUBURBAN TERRORIST rozhodně mají na co, resp. na koho navazovat, vždyť slovenská scéna byla v devadesátých letech přeplněna kvalitními počiny a je až k nevíře, kolik výtečných kapel se pod Tatrami tehdy pohybovalo.

Ve stejných šlépějích se nyjí snaží kráčet SUBURBAN TERRORIST, jejichž produkce je řádně brutální a především zvukově našlapaná. Deska hraje skutečně fenomenálně a notnou zásluhu na tom má i osvědčené studio Shaark, byť konečný mix a master probíhal v polském studiu Herrtz. Když tak „Cut-Throat From The World Of Obsession“ stále a stále dokola poslouchám, nic jiného než slovo „profesionalita“ mě s prominutím nenapadá. Úvodní kousek „Slave Of Uncontrolled Mind“ mě sice úplně nedostal pod svá křídla, ovšem hned následující skladba „Umerciful Revenge“ sestřelila všechny mé pochyby! Mix old school death metalu a hardcoreových riffů je ostrý jak břit a navíc je opravdu co poslouchat. Naproti tomu následující formule „Loco“ je postavena výhradně na přímočarosti a relativně snadné zapamatovatelnosti.

Za další pomyslný hřeb kolekce mohu s čistým svědomím označit rozbušku zvanou „Psycho Enemy“, jejíž kulminace přichází v lehce melodickém ústředí, o které se kupodivu zasloužil vokalista (a současně také kytarista) To2my, jehož přednes není jen směšnou zahuhlaninou, ale zároveň stylovou mašinou na skály lámající frázování.. Vdavky mezi kadencí a agresorem jsou posléze uzavřeny v závěrečných dvou skladbách, ačkoliv první polovina desky mě oslovila přece jen o něco víc. Celkově však albu „Cut-Throat From The World Of Obsession“ nelze vytknout zhola nic. V rámci žánru se jedná i naprosto precizní záležitost – snad jen nějaký ten doušek osobitosti mi tu ke stoprocentní spokojeností přece jen chybí. Co si budeme nalhávat, v dnešní době je „kvalita“ považována za naprostou samozřejmost a jestliže chtějí SUBURBAN TERRORIST dosáhnout třeba i evropského věhlasu, musí přidat ještě nějakou tu nadstavbu. Při současném rozpoložení by se to kapele mohlo i podařit…

ALL

http://bandzone.cz/suburbanterrorist

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *