Skupina PANZERBALLETT 29. 9. 2021 živě!

Těžkotonážní fusion-jazz-metalová skupina PANZERBALLETT se po třech letech vrací do Prahy! Kapela pod vedením kytarového mága a aranžérského demiurga Jana Zehrfelda v roce 2020 vydala album Planet Z, na kterém za bicí soupravou usedly takové kapacity jako Marco Minnemann, Virgil Donati nebo Gergo Borlai. Na podzimní turné se do kapely vrací bubeník původní bubeník Sebastian Lanser (ex-Obscura).

Když do Prahy parta kolem hudebního festivalu Vývrtka poprvé přivezla německé kacíře jazzu i metalu Panzerballett, odezva mezi hudebními kritiky byla nadšená. Marastmusic.com tehdy napsal: „Suma sumárum, Panzerballett předvedli výkon, kterému k naprosté dokonalosti nechybělo lautr nic. Kdyby někdo řekl, že tu za týden budou hrát znovu, neváhám a jdu zase, protože vím, že to bude opět geniální!!!“

Info:

Kapela hraje osobitou fúzi na hranici „latino-jazzu a grindcore, hard-bopu s death-metalem, nebo disco-funku s hardcore,“ jak praví frontman a skladatel kapely Jan Zehrfeld. Muziku Panzerballettu definuje jazzové vzdělání všech členů, záliba v kapelách jako Meshuggah, Frank Zappa a Mothers of Invention nebo Animals As Leaders a zároveň dokonalé ovládnutí nástrojů a nekompromisní využívání velmi pokročilých rytmických postupů. Panzerballett existuje od roku 2004, na kontě má sedm alb, aktuální deska s názvem Planet Z vyšla 18. září 2020.

Jako host vystoupí československé dark-fusion trio Tryptych ve složení Dušan Černák, Miloš Klápště a Vlado Mikláš, které letos vydalo nadšeně přijatou debutovou desku Trypotheque.

Support: Tryptych (dark fusion, CZ)

Kdy: středa 29.9.2020, 20.00

Kde: Rock Café Praha, Národní 116

Žánr: Death Jazz

Vstupné:  490,- předprodej, 590,- na místě

Vstupenky: https://goout.net/en/panzerballett+support-tryptych/szokhvq/

Web: https://rockcafe.cz/cs/program/

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *