SINNERS MOON – Far Beyond The Stars (miniCD-2017, Slovak Metal Army)

Slovak Metal Army dávají přednost i úplně neznámým spolkům, což se v dnešní době příliš nenosí. Nicméně podíl slovenského vydavatelství na podpoře skromného EP „Far Beyond The Stars“ je opravdu hodně znát, vždyť bez jejich zásilky bych na nějaké SINNERS MOON jen těžko narazil. Takhle mám tu čest se seznámit, nebo tedy lépe řečeno, seznámen jsem už byl…

A co přesně nám SINNERS MOON nabízí? V podstatě jen drobnou ochutnávku v podobě tří skladeb nesoucích se na křídlech symfonického metalu a tradiční speedmetalové uhlazenosti. Ta je podporována především díky okázalým orchestracím a načinčaným klávesovým vyhrávkám. Řekl bych, že vše podstatné kapela prozatím naroubovala do titulní skladby „Far Beyond The Stars“, která je zde ke slyšení i v tzv. alternativní piano verzi. Vokály jsou pak víceméně doménou krasotinky Simony, kterou ve vybraných partech doprovází growl parťáka Dericka.Sinners Moon To je však pohříchu jediný hrubší prvek metalově načinčané produkce, jež toho příliš nového nepřináší. Slováci jednoduše následují slavné předchůdce, snažím se jim (patrně) vyrovnat, ale osobně se domnívám, že něco takového už je v podstatě nemožné.

Každopádně to málo, co je zde ke slyšení, myslím, funguje dobře. Fanoušci daného žánru nebudou příspěvkem SINNERS MOON rozhodně zklamáni, dost možná je v tomto ohledu čeká jisté překvapení. Jen ta TUBLATANKA se v jejich podání příliš nepovedla a svým způsobem nechápu, proč kapela raději nevsadila na nějakou vlastní skladbu, neboť pojetí předělávky „Skusíe to cez vesmír“ ani dost dobře nevystihuje to, čím se sestava mimoděk prezentuje. Alespoň tedy doufám, protože pak by se SINNERS MOON namočili do těžkého průšvihu. Nicméně na komplexní hodnocení tvorby je přece jen brzy. Šestičlenná sestava patrně tu správnou „lajnu“ teprve hledá a já doufám, že v tomto počínání bude úspěšná.

ALL

http://bandzone.cz/sinnersmoon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *