SINISTER DOWNFALL – Eremozoic (CD – 2018, Funerere)

Může být funeral doom metal odpočinkový, případně lepším slovem „relaxační“? Přátelé, všechno je možné. Když si odmyslím tradiční „černé můry“ žánru, spatřuji v nahrávce „Eremozoic“ spoustu velmi citlivých úseků, které nemají s metalem takřka nic společného.

Kdybych si snad chtěl vyloupnout nějaké to „příjemné“ intermezzo, dost možná bych s ním uspěl i na vlnách tuzemských rozhlasových stanic. Jenže to bylo až moc jednoduché. Hlavní protagonista, německý zkušený hudebník jménem Eugen Kohl, se opravdu vyzná. Jeho osobní diskografie zahrnuje působení v několika žánrově rozličných tělesech, přičemž současnost patří právě SINISTER DOWNFALL.

Kdepak, na debutovém počinu se nesetkáte s nikterak složitou hudbou, svým způsobem není ani nikterak zvlášť osobitá. Ovšem ten feeling… Zkrátka a dobře, tento doomový opus se zatraceně příjemně poslouchá. Dokonce si dovolím tvrdit, že v případě Eugena se jedná o jakousi „softovější verzi funeral doomu“. Pokud jste se třeba nikdy nedostali např. přes PROFETUS, vězte, že SINISTER DOWNFALL by vám svým způsobem mohli vyhovovat. Vše je uspořádáno tak, aby fanoušek funeral doomu absolvoval „tolik potřebné martyrium“, ovšem zároveň se nemusel potýkat s nudou. Ostatně nahrávka není nikterak časově nafouklá, necelých jednačtyřicet minut je tak akorát.

Svým způsobem jsem to nečekal, ale „Eremozoic“ mě baví (a to docela dost). Je fajn, že i v takto „uzavřeném žánru“ se tu a tam objeví počin, který dokáže náročnému posluchači zpříjemnit život. Připouštím však, že vnímání „funeral doomu“ je vždy hodně subjektivní záležitostí. Ale, víte co? Zkuste si tu nahrávku pustit hned teď – viz níže.

Skladby: Dark Veil, Way to Nothingness, Ashes of Time, Where Solitude Prevails

Sestava: Eugen Kohl – vokály, hudba

ALL

https://sinisterdownfall.bandcamp.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *