SINCERA – Cursed And Proud (CD-2011, Abyss Records)

Další kouskem, čekajícím na své představení se od překvapujících nápadů MAHAGONY FROG vracím k očekávatelným postupům norské kapely SINCERA. Blackmetalové zurčení kytar, dvojkopáková líheň, edekvátně krákorající vokál. Černý kov sousedí svou krátkou hranicí s kovem smrtícím, podobně jako my se Slovenskem. Je doprovázen vším nezbytným. Vyslechneme nafofrované kvapíky, melodické kytarové vyhrávky, zvolnění při náladových atmosférách podpořených syntezátorovou orchestrací. Digipak s osmistránkovou knížkou je na tom stejně. Plamenné logo, do temnoty vtahovaní andělé, texty na oprýskané zdi, dvě fotografie koncertní a jedna civilní. Na té je pěkně rozpoznatelné, že metalista není darebák, co chce sníst vaše děti.

Dvacetiminutová čtyřskladbová studiová nehrávka je doplněna živáčem pořízeným ruční kamerou. Pirátský záznam není díky pečlivému remasteru průserový a solidně doplňuje představu o kapele a v zásadě i o klasickém metalovém koncertu.

V úplném závěsu je skryt drobný bonus v podobě představovací znělky pro norského wrestlera Byrona Lawlesse – hitovka! Všechno je v nejlepším pořádku, jen už mě to všechno neláká k opakovanému poslechu.

RadeK.K.

http://www.myspace.com/sinceranorway

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *