SIGN OF DEATH – Revival (CD/EP – 2022)

Nové jméno na metalové mapě, ovšem poněkud zastaralé hudební vyjádření. Ale co, old school v současností letí, tak proč se trochu neprohrabat v minulosti.

Německým SIGN OF DEATH to ale zatím příliš „nehraje“. Jejich thrash-deathmetalové snažení má dosti kolísavou úroveň, z pěti skladeb v podstatě ani jedna není kdovíjak atraktivní. Je opravdu znát, že kapela svůj první výrazný úspěch teprve nahání, ostatně funguje sotva tři roky. Když shovívavě přihlédnu právě k tomuto faktu, začínám chápat, proč je „Revival“ jakousi prvotní zkouškou vlastních schopností.

Z kompozičního hlediska se jedná o těžký průměr, a to stejné lze tvrdit o zvukové kvalitě nahrávky. SIGN OF DEATH tak mají, doufejme, všechno před sebou, když vydrží, tak předně tvrdou práci. Myslím si, že v těch základních věcech stále ještě nemají jasno, ono klasické přešlapování a tápání je přítomno na každém kroku – v jednotlivých skladbách je až příliš hluchých míst. Pětadvacet minut vyšumí, zmizí, nic po nich nezbyde, to je takový můj jednoduchý závěr. Uvidíme, co v případě SIGN OF DEATH ukáže budoucnost…

Skladby: War of Minds, No Compromise, I See My Death, Hope and Dreams, Lost

Sestava: Oscar – zpěv, kytara, baskytara, zpěv; Glannis – kytara, baskytara; Puggy – bicí

ALL

https://signofdeath.bandcamp.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *