SEPTICOPYEMIA – Supreme Art Of Genital Carnage (CD-2012, Bizarre Leprous Production)

Ruská řezničina jak se sluší a patří. Horda SEPTICOPYEMIA pochází z ruského města Ivanovo a jehly do masa zatíná už od roku 1996, ovšem k legitimnímu debutu se dopracovala až za dalších deset let. Naproti tomu stále aktuální CD se v podzemních kruzích objevilo na sklonku minulého roku, a jak jste si dost možná všimli, zrealizovala ho tuzemská firma Bizarre Leprous Production. Je opravdu velmi sympatické, že Češi dokáží vydáním podpořit kapelu, která je u nás a zřejmě i ve zbytku Evropy, absolutně neznámá. Pravda, pokud patříte k vášnivým hledačům death-grindovým pokladů, dost možná si nad mými větami klepete na čelo…

A co všechno lze tomto drtivém počinu nalézti? Celkově čtrnáct nekompromisních songů, jejichž časová stopáž často nedosahuje ani dvou minut. Co se týče konstrukcí jednotlivých tracků, tak nejsou ani tak složité jako spíše chytlavé a možná právě onen punkový element poněkud překrývá rádoby složitější vyznění.Na druhou stranu je ale zjevné, že se Rusové snaží o celistvou rovnováhu mezi oběma žánrovými balíky a přitom se netají sympatiemi k slavnějším západním vzorům. Třeba první pohled na obal mi připomněl všechny ty kresby z dílny CANNIBAL CORPSE, gore tématika naopak vzhlíží směrem k EXHUMED a dalším obdobným seskupením. I přesto, že SEPTICOPYEMIA nejsou věrozvěsty nějakého nového proudu – ani se o to nesnaží, tak v rámci svých mantinelů předvádějí vcelku důstojný výkon. Zvukový kabátek je v podstatě OK a o vokálním „kanálu“ netřeba více pochybovat.

Osobně sice dávám přednost mnohem rafinovanější a variabilnější produkci, nicméně proti tomuto druhu „zabíjení“ vůbec nic nemám. Pro mě je tenhle splachovací brus dobrou kulisou k nějaké manuální činnosti. Zkrátka „ Supreme Art Of Genital Carnage“ je taková velká kulka do hlavy, takže proč si občas nedat. Problém ovšem je, že podobných formací je po celém světa velké a velká a velká spousta, takže pokud by Rusové chtěli s něčím zásadně pohnout, musejí ve své tvorbě ledacos změnit. Jinak je mi tento rusko-český pakt velmi sympatický. Metalový underground má i v současné době svá specifika. A to je moc dobře!

ALL

http://bandzone.cz/septicopyemia

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *