SELFEXILE – SABBATH DOOM AND ROLL

Čaroděj z český kotliny užívá toxický rostliny.

Festival Šumava Against nejen mně představuje nadmíru zajímavé kapely, které – zejména poslední léta – jak mi teď do sebe zapadá – vždy zhruba rok po vystoupení na této akci vychází na vinylu u Magick Disk Musick. Náhoda? Nemyslím si.

Kdysi KAOSQUAD, vloni BRAUNCHOLDA a nyní… Selfexile! Sokolovské služebníky extrémního doomu znají především žánroví die-hard fanoušci roztroušení po celém světě, než doma v České republice, což se tímto vydáním pokusíme trochu posunout a upozornit jím na tyhle svébytné a zaryté postavy starého sabatovského doomu.

Tempo skladeb ctí špinavý rock’n’roll, jež je pomalu klížen s důkladným sabatovským válcováním, matérie je pak zdobena sloganovitými českými texty s například astrálně-přírodními tématy. Ve skladbách se stále něco děje, pořád je čemu naslouchat a přísně kývat celým tělem do neutuchajícího, důrazného rytmu v jadrném slova smyslu.

Velká vinylová deska se skládá ze dvou posledních nahraných titulů, kterými jsou na straně A třískladbové „EP 2019“ a na straně B dvouskladbový singl „Golem“. Obě nahrávky byly pořízeny v temném Hellsoundu za dohledu hořících svící a samotného Mistra Kapáka. Černý vinyl je limitován 100 ručně číslovaný kusy určenými výhradně pro soukmenovce doom’n’rollu. Gramodeska je uložena v černo-červeném obalu a doplněna o stylový oboustranný inlay, podélnou poštovní pohlednici s fotografií kapely, černobílý sticker a příslušné download kódy.

Doom & Sabbath Forever.

Berry & Magick Disk Musick [online store & record label]
https://www.madmusick.cz/online_store/

Titul: SELFEXILE „EP 2019“ / „Golem“
Vydavatel: Magick Disk Musick
Datum vydání: 15. října 2021
Žánr: doom metal, stoner metal
Typ hudebního nosiče, katalogové číslo: LP, MDM-XXX

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *