SECTESY – Jesus Christ Superlunch (EP – 2019, Metal Age Productions)

Death metal má své mantinely, co si budeme vyprávět, místy jsou opravdu dosti striktní. Když hudebníci přes tyto mantinely dokáží přeskočit, vyhovuje mi to, neboť preferuji nahrávky především pestré. Aby mě hudba bavila, musí se něčím výrazně lišit od zbytku „stáda“. Ruku na srdce, koho dnes zajímají „pouze dobré desky“?

SECTESY jsou ovšem případ mimo veškeré výseče. Na jednu stranu je jejich hudba totálně konzervativní, ovšem hned na tu druhou přísahá na hravost, písničkovost a překvapivě i nadsázku. Název „Jesus Christ Superlunch“ je opravdu GENIÁLNÍ! Když jsem uviděl průvodní námět na tričku, smál jsem se snad pět minut v kuse. Ale to není to hlavní, co Vám chci touto recenzí sdělit.

Předně jde o to, že kapela vytvořila čtyři velmi silné kompozice (celkově tedy tři, neboť „By My Own Hand“ pochází z dílny CEMETARY), jejichž největší kouzlo spočívá v propojení vlídných melodií s brutalitou a nelidským vokálním projevem. Vím, kluci tuto formulku „lakují“ už od prvního alba, nicméně až toto EP je zastihlo v tom nejpřitažlivějším rozpoložení.

Na EP jednoduše není slabého místa. Pokud máte rádi DEATH METAL v té nejklasičtější možné podobě, neodmítáte „písničku“ a téměř rockové kytarové vyhrávky, není zkrátka možné, aby se Vám „sežraný Ježíšek“ nelíbil. Hudba SECTESY je v této chvíli jasně identifikovatelná, což je v záplavě tisíců kapel výhra v loterii.

Sestava: Martin Halma – zpěv; Ladislav Zahradník – kytara; Dejvy – kytara; Rip – baskytara; Václav Paštyka – bicí.

Skladby: The Last Thrills of Humanity, Ominous Throbbing, By My Own Hand (CEMETARY cover), Convulsive Headless Wading.

ALL

https://www.facebook.com/sectesy/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *