SARMAT – RS-28 (CD – 2021)

V nedávném rozhovoru mi zpěvák Łukasz Kobusiński tvrdil, že na polském metalovém provedení nevidí nic extra zvláštního. Přiznám se, snažil jsem se v této recenzi přistoupit na tuto tezi, ovšem nakonec jsem to vzdal. V hudbě SARMAT totiž spatřuji hned několik zásadních stop, jimiž nás přední polské party už nějakou tu desetiletku zásobují. Pro SARMAT z toho ovšem vyplývá jediné: postupně se sunou do přední linie extrémních metalových hord, a to navzdory tomu, že na kontě mají pouze toto album („RS-28“). Jednotliví členové však za sebou mají nespočet hudebních zkušeností, čili základy budiž postaveny bezpochyby kvalitně.

„RS-28“ je album, které milovníka extrémního metalu musí každopádně uspokojit. SARMAT po zvukové stránce tíhnou spíše k moderní deathmetalové formě, jež je zároveň velmi silně načichlá blackmetalovými vlivy. Na jednu stranu se sice může jevit, že kapela nepřichází s ničím extra novým, ovšem ono provedení s určitostí nenechá v klidu nikoho z cílové skupiny posluchačů.

Agresivita, se kterou SARMAT své představy prezentují, je vpravdě úctyhodná. Není divu, že mnozí fans přirovnávají kadenci tvorby k HATE či DECAPITATED. Přestože jsou obě kapely žánrově přece jen jinde, spojuje je neskutečně masivní produkce. A SARMAT? Ti nastoupili na „RS-28“ v podstatě do stejného vlaku (zároveň však do jiného kupé). Nespoutanou a divokou jízdu poté ještě podtrhuje „vzorový ZLOvokál“ po vzoru… No, raději toho nechám.

SARMAT natočili velmi hodnotný debut. Vydavatelský proces sice nebyl z nejsnadnějších, ale i tak vyšlo album ve dvou edicích na CD, posléze pak i na vinylu. SARMAT mají, myslím si, velmi dobře našlápnuto, navíc druhý počin už je nyní ve fází nahrávání. Uvidíme, kterak se bude kariéra kapely vyvíjet dál, avšak album „RS-28“ představuje velmi solidní základ, dokonce víc než to. Pusťte si to!

Skladby: Coldgrinder, Evilution, The Shining of Oneiros, RS-28, Seeds of Uncertainty, You Don’t Live in My War, Blackout (Scenario for Tomorrow) Part I, Blackout (Scenario for Tomorrow) Part II

Sestava: Łukasz Kobusiński – vokál; Daniel Szymanowicz – kytara, baskytara, klávesy; Krzysztof „Kopyś“ Kopczeński – kytara

Host: Krzysztof Klingbein – bicí

ALL

https://www.facebook.com/sarmat7v7

https://sarmat1.bandcamp.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *