RUST2DUST a ZVERINA: Spojili sme sily, prepojili štýly!

rust2dust_01dwZ dílny formace RUST2DUST: Bratislavská formácia Rust2Dust hrajúca alternatívny metal s moderným zvukom už dlhší čas spolupracuje so známym raperom Zverinom. Za sebou majú tri spoločné skladby a koncertnú premiéru pred metalovým aj hip hopovým publikom. K pesničke My vs. Oni vzniklo lyrics video, ktoré nakrútila bývalá detská herecká hviezda. Táto generačná výpoveď vás napumpuje adrenalínom pred vystúpením skupiny LIMP BIZKIT 9. júna v NTC Aegon Aréne, kde sa RUST2DUST so Zverinom objavia v úlohe predskokana.

Spoločná pieseň My vs. Oni odkazuje na undergroundové prostredie, z ktorého Rust2Dust aj Zverina pochádzajú. Minulý týždeň ju naživo predstavili u Rudiho Rusa v relácii Headbanger_FM. Mimochodom, Zverky bol vôbec prvý raper v histórii tohto metalového magazínu, z čoho bol taký nadšený, že pred vysielaním zlomil kľúč v zámku svojho bicykla, ktorý potom zostal stáť niekoľko hodín pred Slovenským rozhlasom. Ešte pred dokončením skladby My vs. Oni prišla ponuka, ktorá sa neodmieta, o čom presnejšie hovorí gitarista z RUST2DUST Martin „Ondro“ Ondrejička: „ Hneď ako nás oslovil usporiadateľ koncertu LIMP BIZKIT v Bratislave, okamžite sme obnovili prácu na našej spoločnej pesničke, ku ktorej bola už rok nahraná hudba. Dokončili sme text, zabookovali štúdio Victora Hazarda FATMUSIC, nahrali sme všetky potrebné stopy a prvý nástrel bol na svete.“

Chalani zabrali a rozhodli sa podporiť túto skladbu aj videoklipom, o čom Martin hovorí: „ Vedeli sme, že v dnešnej dobe je potrebný obrazový sprievod, preto sme zorganizovali fotenie s naším kamarátom fotografom.“ Zhodou okolností išlo o bývalého detského herca: „ Bol to Marek „Marfi“ Morvai, ktorý účinkoval vo filme Pelíšky ako Holubovej syn. Ukecali sme ho, aby nás aj nakrútil ako naživo hráme, spievame a rapujeme song My vs. Oni. Vzniknuté zábery sme poslali do Prahy Martinovi Kolejákovi, ktorý produkoval všetky klipy RUST2DUST a ktorý je zároveň brat nášho gitaristu Miška Kolejáka. Ten dostal za úlohu spraviť blend medzi lyric videom a hraným klipom. Svojím spôsobom ide o vyvrcholenie dvojročného spoločného jamovania, hrania a koncertovania skupiny RUST2DUST a Zverinu. Pieseň ako taká mala premiéru na Zverinovom krste vo februári 2014. Bolo veľmi mocné sledovať, ako song rozpogoval hiphoperov.“

K tomuto Zverina tiež pripája svoj pohľad: „Pre mňa spolupráca s RUST2DUST nie je žiadnym experimentom, keďže som mal k tejto hudbe vždy blízko. Pre toho, kto vyrastal na kultovom metal-rapovom soundtracku k filmu Judgment Night bude naša kooperácia príjemným návratom späť ku koreňom. Naša spolupráca je zároveň odkazom pre celú našu spoločnosť, a to že odlišnosti by mali ľudí spájať a nie rozdeľovať, ako tomu bolo doteraz.“ Skladba My vs. Oni sa nachádza na Zverinovom novom albume Ženy víno rap, ktorý vychádza pod hlavičkou jeho vlastného vydavateľstva ZVERINA ART 4.6.2015 a okrem RUST2DUST sa tu predstaví ešte jeden zaujímavý ale zatiaľ utajený hosť.

RUST2DUST sa spolu so Zverinom predstavia 9. júna v úlohe predskokana na bratislavskom koncerte LIMP BIZKIT konajúceho sa v NTC Aegon Aréne. Kapela pripravuje ďalšie prekvapenia, ktoré zverejníme hneď po tomto top podujatí.

r2d_zverky_2_800px721DPIPríbeh o spojení štýlov
Možno by sa mohlo zdať, že po odchode dvoch členov nastane v kapele kríza a smerovanie do slepej uličky. RUST2DUST z nej ale elegantne vybočili a takýto hutný zvuk ako teraz ešte nikdy predtým nemali. Kapelu nabudil príchod gitaristu Michala Kolejáka a basgitaristu Ernesta Csongu, vďaka čomu vznikli nové svieže riffy a podstatný impulz a inšpiráciu prinieslo aj hosťovanie známeho bratislavského rapera Zverinu. Ten s chalanmi momentálne spolupracuje na štúdiových nahrávkach i spoločných koncertoch. Na prvý pohľad sa síce môže táto kombinácia javiť ako bizarná, ale toto zlúčenie rapu a metalu naozaj funguje. Zverina mal už od puberty blízky vzťah k rockovej scéne a veľmi ho ovplyvnila kapela RAGE AGAINST THE MACHINE a chalani z RUST2DUST tiež nepohrdnú poriadnym rapom či nu metalom.

Zverina a RUST2DUST po sebe dlho pokukovali, no medzi oboma štýlmi, ktoré reprezentujú, však stála bariéra. Postupne však prekonali všetky prekážky, čím vznikli základy pre jeden výnimočný projekt. Gitarista Martin Ondrejička z RUST2DUST o tom hovorí: „ Pri prvých skúškach nám bolo všetkým jasné, že toto spojenie je schopné generovať hudbu nesmiernej energie, čo nás motivovalo k ďalším krokom.“ Po čase strávenom v skúšobni nasledovali prvé koncerty. Zverina si pozval RUST2DUST na krst svojho albumu a zároveň prijal ponuku s nimi hrať na rockovej akcii v priestoroch MMC. Fanúšikovia z oboch komunít ocenili spojenie rôznych štýlov a neskutočnú energiu, ktorá z tejto spolupráce vznikla. RUST2DUST nahrali so Zverinom tri spoločné skladby, na ktorých pracovali s veľkými prestávkami dva roky. Dôvodom bolo veľké množstvo koncertných a štúdiových aktivít kapely i Zverkyho. V súčasnej uponáhľanej dobe, kedy treba všetko rýchlo vyprodukovať si našťastie hudobníci dali záležať na patričnej kvalite. Nenechali nič na náhodu a zapracovali na erupčnom zvuku, ktorý je na veľmi vysokej úrovni.

http://www.rust2dust.sk/

https://sk-sk.facebook.com/rust2dust

https://sk-sk.facebook.com/Zverky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *